5 kõrgelt hinnatud videomängu, mida saad mängida täiesti tasuta

Häid mänge on võimalik nautida ka sentigi maksmata.Fotod: Targem Games/miHoYo/Activision/Tencent

Uuemate mängude ostmine ei ole odav lõbu: nende eest pead enamasti välja käima 60-80 eurot ning see paneb rahakotile korraliku põntsu.

Õnneks on olemas ka suur, kvaliteetseid ja korralikke mänge, mida saad mängida sentigi maksmata ja mis ei jää kvaliteedi poolest tasustatud mängudele grammi võrragi alla. Siin soovitame viit sellist mängu.

Crossout

“Crossout” on põhimõttelist tasuta online Mad Max – ehita endale postapokalüptilises maailmas hullumeelse välimusega auto ja rammi võiduajamistel teiste mängijate masinad pilbasteks.

Mängides arendatakse suhteid erinevate mängusiseste jõugruppidega, teenitakse materjale, uusi juppe auto tarvis, ja plaane, millega saab ehitada veel vingemaid uuendusi. Tasuta mängu kohta on “Crossoutis” võimalik enda masinat laialdaselt tuunida – olemas on kahurid, raketiheitjad, automaadid, kuid ka näiteks seadmed, mis masina nähtamatuks muudavad.

Auto ehitamisel tasub kindlasti silmas pidada füüsika reegleid ja asju mitte liialt üle võlli keerata. Kui ehitad näiteks liiga kõrge masina, siis see võib järsus kurvis ümber minna. Väga rasketelt masinatelt ei tasu kõige kiiremaid starte oodata. Loomingulisus on oluline, kuid sellega peab kaasas käima ka loogiline mõtlemine.

“Crossouti” saad tasuta mängida arvutil ning PlayStationi ja Xboxi konsoolidel.

Genshin Impact

See mäng on nagu tasuta “The Legend of Zelda: Breath of the Wild”, mida saad mängida nutitelefonis, kuigi mängida saab ka PlayStation 4, 5 ja arvuti peal.

Tegu on hiiglasliku avatud maailmaga rollikaga, kus on teha ja näha piisavalt, et mööda saata kindlasti kümneid ja ehk isegi sadu tunde. Maailm on visuaalselt kaunis ja tohutult suur, hõlmates nii metsikut loodust kui ka suuri linnu.

Kui tahad paremaid relvi, tegelasi ja esemeid, siis saad ka maksta, kuid mängimiseks ei ole see hädavajalik. Mõned üksikud “Genshin Impacti” regioonid on peidetud maksumüüri taha, kuid üldist mängukogemust see ei riku: tasuta saad kätte valdava enamuse mängu sisust.

Suureks plussiks on veel asjaolu, et seigelda saad üksinda või neljakesi koos sõpradega.

Call of Duty: Mobile

Tasuta “Call of Duty” mängudest on kahtlemata tuntuim arvutil ja PlayStationi ning Xboxi konsoolidel saadaval olev “Warzone”, mida me julgeme samuti kahe käega soovitada. Oluliselt vähem räägitakse aga nutiseadmete jaoks loodud “Call of Duty: Mobile’ist”, mis väärib kindlasti rohkem tähelepanu: tegu on üllatavalt mahuka ja kaasahaarava mänguga, mida saad mängida täiesti tasuta.

“Call of Duty: Mobile”, mitmekülgne ja tohutult mastaapne tulistamismäng, mida saad mängida sentigi maksmata, kuid milles on rohkem sisu, kui mitmetes 60-eurostes mängudes. Jah, siin on võimalik ka raha maksta, kuid tasustatud lisad on enamasti kosmeetilised.

Tasuta saad ligi tohutule hulgale relvadele, mida saad ise kujundada ja modifitseerida. Erinevaid mängulaade on palju ning olemas on isegi 100 mängijaga Battle Royale, mis päriselt ka töötab.

Puutetundlikul ekraanil tulistamismängu mängida võib olla küll veidi kohmakas, kuid “Call of Duty: Mobile’il” on olemas ka mängupuldi tugi.

Dauntless

“Dauntless” teeb sinust ja su arvutil, PlayStationil, Xboxil, Switchil ja Androidil mängivatest sõpradest eksootilisi ja verejanulisi elukaid jahtivad kütid.

Kui oled varem “Monster Hunterit” mänginud, siis peaks kõik laias laastus juba tuttav olema. Kui ei ole, siis sinu ülesanne on üles leida erinevad elukad, nad mättasse lüüa ning nende nahast, kasukast, kihvadest ja muust kasulikust endale võimsamat varustust meisterdada.

Tasuta mängu kohta on siin palju mitmekülgset sisu. Jahitavad elukad ei käitu alati sarnaselt ning iga uue koletisega rinda pistes peab seega kasutama uusi taktikaid. Koos sõpradega mängides muutub “Dauntless” mõnusaks koostöömänguks, kus igal tiimiliikmel on elukatealistamisel oma kindel roll.

War Thunder

Kui arvad, et sõjamängud on lahedad, aga jala käia on nõme, siis võib “War Thunder” olla just sinu jaoks. Tegu on tohutult populaarse online-mänguga, milles minnakse sõtta erinevate masinatega – laevade, tankide ja lennukitega.

Lisaks erinevate riikide sõjamasinatele saab kasutada ka erinevatest ajastutest pärit tehnikat. Keskendutakse Teisele maailmasõjale, kuid olemas on ka näiteks Hispaania kodusõjale ja külma sõja perioodide omast sõjatehnikat.

Raskusastme valid sina ise. Algajatele sobivad lihtsamad arcade lahingud,  edasijõudnud saavad proovida realistlikku raskusastet ning tõelistele tugitoolikindralitele on mõeldud simulator keerukustase.

“War Thunder” on saadaval PC-l, Macil, Linuxil ning PlayStationi ja Xboxi konsoolidel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.