Mängud

5 olulist asja, mida pead teadma enne “Disco Elysiumi” mängimist

"Disco Elysium" on tänavuse The Game Awardsi kõige edukam mäng.Foto: ZA/UM Studios

Eesti ajaloo suurim videomäng “Disco Elysium” ilmub 15. oktoobril ja asetab mängija fiktsionaalses Revacholi linnas tegutseva läbipõlenud detektiivi rolli.

Siin on 5 kõige olulisemat asja, mida algajad detektiivid peaksid teadma enne “Disco Elysiumiga” alustamist.

Varu aega

ZA/UM lubab, et “Disco Elysiumist” saab hiiglaslik mäng, mille läbimine nõuab palju aega. Need, kes tahavad näha ja teha absoluutselt kõike, peaksid arvestama umbes 90 tunniga. Kõige kiiremini jõuab stardist finišisse 30 tunniga. Keskmisel mängijal peaks seega “Disco Elysiumile” kuluma umbkaudu 60 tundi.

Seda on muljetavaldavalt palju. Rockstari hiigelmäng “Red Dead Redemption 2” kestis umbes 60 tundi. Minul kulus “The Witcher 3” läbimiseks enam-vähem sama kaua. “Disco Elysiumist” saab korralik ajaröövel.

Foto: ZA/UM Studios

Kaart koosneb viiest omanäolisest piirkonnast

“Disco Elysiumi” tegevus toimub fiktsionaalses Revacholi linnas Martinaise’i linnaosas, mis on jagatud viieks üksteisest erinevaks alaks.

Linna keskus on täis modernseid ja renoveeritud hooneid, töösutssadamas kohtab tehnikaid ja tohutult konteinereid ning rannikupiirkond on maha jäetud ja metsik. Sellele lisanduvad veel maa-alused piirkonnad, mida avastatakse taskulambiga, ja viies ala, millest ZA/UM veel ei räägi.

Lubatakse, et “Disco Elysiumi” kaardi suurus on võrreldav “Planescape: Tormentiga” ja ka näiteks “Fallout: New Vegasega”, kuid arendajad lubavad, et nende mäng saab olema viis korda sisutihedam kui ükski teine rollimäng.

Foto: ZA/UM Studios

Umbes 100 erinevat missiooni

ZA/UMi sõnul pakutakse “Disco Elysiumi” mängijatele umbes 100 missiooni, mida arendajad ise kutsuvad ülesanneteks. Põhi- ja kõrvalmissioone üksteisest ei eristata, vaid läbi erinevate ülesannete soovitakse rääkida üks terviklik, kuid igale mängijale unikaalne lugu.

Missioonid erinevad nii sisult kui ka pikkuselt. Osad ülesanded on lihtsad – mine vanni ja kasi ennast puhtaks. Teiste missioonide läbimiseks võib kuluda terve päev. Väidetavalt kulub põhjalikul mängijal ühe “Disco Elysiumi” päeva läbimiseks üks päev reaalses maailmas.

Foto: ZA/UM Studios

Haldama peab esemeid ja mõtteid

Nagu rollimängudele kombeks, peab ka “Disco Elysiumis” esemetega mässama. Martinaise’ist leiab näiteks relvi, raadioid, veinipudeleid ja riideid, mis kõik mängijat ühel või teisel moel mõjutavad.

Kuid lisaks asjadele peab mängija majandama ka peategelase mõtteid. Sarnaselt teiste rollimängude oskustega saab mõtteid eraldi aktiveerida ning ning need arenevad ajas, andes peategelasele mitmesuguseid mängusiseseid boonuseid.

Foto: ZA/UM Studios

70 tegelast ja miljon sõna

ZA/UMi sõnul on “Disco Elysiumis” kokku 70 erinevat häälnäideldud tegelast ja mängijal on võimalik nendega vestelda. Lubatakse, et iga karakteriga jätkub juttu tundideks ning lobisedes on võimalik ligi pääseda ka erinevatele saladustele.

Need suured lubadused paneb perspektiivi asjaolu, et “Disco Elysiumi” stsenaarium on üle miljoni sõna pikk. Kõige selle ärakuulamiseks kulub tohutult aega ja ZA/UMi sõnul ei ole see mängu ühekordsel läbimisel ka võimalik. Väidetavalt peavad need, kes soovivad näha absoluutselt kõike, mida “Disco Elysium” pakub, läbima mängu vähemalt kolm korda.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.