5 tasuta arvutimängu Steamis, mis on nii head, et nende eest võiks peale maksta

Steamis on hulgaliselt häid mänge, mille eest ei pea sentigi maksma.Foto: Panic Button Games

Öeldakse ju, et parimad asjad siin elus on tasuta. Täpselt sama lugu on ka videomängudega ja õnneks on Steamis hulgaliselt head kraami, mille eest ei pea sentigi maksma.

Eelmisel aastal liitus Steami tasuta mängude nimistuga üks aegade parimaid strateegiamänge, kuid alt leiad veel 5 tasuta teost, mis on sinu aega väärt.

War Thunder

Kui arvad, et sõjamängud on lahedad, aga jala käia on nõme, siis võib “War Thunder” olla just sinu jaoks. Tegu on tohutult populaarse online-mänguga, milles minnakse sõtta erinevate masinatega – laevade, tankide ja lennukitega.

Lisaks erinevate riikide sõjamasinatele saab kasutada ka erinevatest ajastutest pärit tehnikat. Keskendutakse Teisele maailmasõjale, kuid olemas on ka näiteks Hispaania kodusõjale ja külma sõja perioodide omast sõjatehnikat.

Raskusastme valid sina ise. Algajatele sobivad lihtsamad arcade lahingud,  edasijõudnud saavad proovida realistlikku raskusastet ning tõelistele tugitoolikindralitele on mõeldud simulator keerukustase.

Crossout

Need mängijad, kelle jaoks kummivilin on sõjast kutsuvam, võiksid proovida “Crossouti”. See on põhimõttelist tasuta online Mad Max – ehita endale postapokalüptilises maailmas hullumeelse välimusega auto ja rammi võiduajamistel teiste mängijate masinad pilbasteks.

Mängides arendatakse suhteid erinevate mängusiseste jõugruppidega, teenitakse materjale, uusi juppe auto tarvis, ja plaane, millega saab ehitada veel vingemaid uuendusi. Tasuta mängu kohta on “Crossoutis” võimalik enda masinat laialdaselt tuunida – olemas on kahurid, raketiheitjad, automaadid, kuid ka näiteks seadmed, mis masina nähtamatuks muudavad.

Auto ehitamisel tasub kindlasti silmas pidada füüsika reegleid ja asju mitte liialt üle võlli keerata. Kui ehitad näiteks liiga kõrge masina, siis see võib järsus kurvis ümber minna. Väga rasketelt masinatelt ei tasu kõige kiiremaid starte oodata. Loomingulisus on oluline, kuid sellega peab kaasas käima ka loogiline mõtlemine.

Warframe

“Warframe” on tõsiselt hiiglaslik mäng, milles on hulgaliselt kvaliteetset ja mitmekülgset sisu. Mängija kehastub kosmosesõdalaseks, kelle käsutuses on futuristlik sõjarüü warframe. Mängu keskne idee on selle rüü võimsamaks muutmine ja enda äranägemise järgi arendamine.

Rüü arendamisel tehtavatest valikutest sõltub, milliseks sinu tegelane kujuneb. See omakorda määrab, mida sa mängus teha saad ja kuidas missioone läbid. “Warframe’is” on olemas ka lugu, mida saab ette võtta nii üksinda kui ka kolme sõbraga.

Kui otsid tohutult suurt märulirollimängu, mille alla matta kümneid (kui mitte sadu) tunde ilma ühtegi eurot kaotamata, siis võib “Warframe” olla sinu jaoks. Teadmiseks – koos sõpradega on lõbusam, aga saab ka üksinda.

ArcheAge

Võib-olla ei ole sõjamasinad, kosmoseninjad ja postapokalüptiline ralli sinu jaoks ikka päris see. Selle asemel mängiksid parema meelega hoopis midagi klassikalise rollika sarnast, mis meenutab näiteks “Dragon Age’i”. Sel juhul vaata, mida kujutab endast “ArcheAge”.

Esmapilgul on tegu klassikalise fantaasiamaailmas toimuva MMO-ga: teed missioone, kogud paremaid mõõke, kilpe ja alukaid või klopsid neid ise erinevatest materjalidest kokku. Kuid siin on olemas kiiks, mis muudab “ArcheAge’i” vähem arvutimänguks ja rohkem elustiiliks.

Näiteks on võimalik ehitada endale kodu, põldu harida, lemmikloomi pidada, merel enda laevaga kaubandusteid püsti panna ja neid kaitsta ja isegi mängijate poolt hallatavas kohtus käia (nii süüdlase kui ka õigusmõistjana). Teha on palju ja see kõik on tasuta, nii et miks mitte proovida?

EVE Online

“EVE Online” on mõeldud tõeliselt edasijõudnud mängufännidele. Selle korralikuks nautimiseks peab tõenäoliselt ameti üles ütlema, sest elu “EVE-is” meenutab rohkem täiskohaga tööd kui mängu.

“EVE Online” on põhimõtteliselt massiivne kosmiline ühiskond, milles igal mängijal on täita enda kindel roll. Siin ei saa alustades valida, kas oled sõdalane või maag, vaid igaüks peab leidma endale koha mängu tohutus impeeriumite, suurkorporatsioonide, liitude ja riikide tohuvapohus.

Kuid “EVE” on populaarne ja seda mängivad tuntud tegijad. Näiteks mullu süüdistati ühte “EVE-i” fännist USA poliitikut korruptsioonis, mis ei leidnud aset reaalses elus, vaid mängus. Algajatele võib “EVE” olla paras pähkel, kuid arendajad on väitnud, et selle probleemiga tegeletakse. Seega ära muretse – läheb kergemaks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.