Mängud

5 tõsiselt head arvutimängu Steamis, mille eest ei pea sentigi maksma

Strateegiamängus "Crusader Kings II" saad Eesti piirid venitada nii laiaks kui vähegi soovid.Foto: kuvatõmmis

Öeldakse ju, et parimad asjad siin elus on tasuta. Täpselt sama lugu on ka videomängudega ja õnneks on Steamis hulgaliselt head kraami, mille eest ei pea sentigi maksma.

Alt leiad viis tõsiselt head Steamis saadaval olevat arvutimängu, mida saad mängida täiesti tasuta.

Crusader Kings II

2012. aastal ilmunud “Crusader Kings II” teeb mängijale ülesandeks juhtida ülikudünastiat keskaegses Euroopas. Kui esialgu tundub, et kõrgelt sündinud isandal on elu lihtne ja muresid vähe, siis tõde nii roosiline ei ole – tegelema peab reetlike vasallidega ja tütardele-poegadele on tarvis leida poliitiliselt kasulikud kaasad. Siis räägib veel paavst ristisõjast, läänes möllab katk ning idast pressivad mongolid peale…

Üliku elu ei ole meelakkumine, kuid “Crusader Kings II” teeb selle kaasahaaravaks ja huvitavaks. Erinevaid potentsiaalseid stsenaariumeid on tohutult palju ja kunagi ei saa kindel olla, kuidas mäng kulgeb. Tegelema peab kapriissete inimsuhete, kaubanduse, spoinaaži, diplomaatia ja sõjandusega ning tulemused on sageli ettearvamatud.

Veel käesoleval aastal peaks kohale jõudma ka “Crusader Kings III”, seega nüüd on hea aeg tasuta teise osaga sooja tegema hakata.

Crossout

Need mängijad, kelle jaoks kummivilin on sõjast kutsuvam, võiksid proovida “Crossouti”. See on põhimõttelist tasuta online Mad Max – ehita endale postapokalüptilises maailmas hullumeelse välimusega auto ja rammi võiduajamistel teiste mängijate masinad pilbasteks.

Mängides arendatakse suhteid erinevate mängusiseste jõugruppidega, teenitakse materjale, uusi juppe auto tarvis, ja plaane, millega saab ehitada veel vingemaid uuendusi. Tasuta mängu kohta on “Crossoutis” võimalik enda masinat laialdaselt tuunida – olemas on kahurid, raketiheitjad, automaadid, kuid ka näiteks seadmed, mis masina nähtamatuks muudavad.

Auto ehitamisel tasub kindlasti silmas pidada füüsika reegleid ja asju mitte liialt üle võlli keerata. Kui ehitad näiteks liiga kõrge masina, siis see võib järsus kurvis ümber minna. Väga rasketelt masinatelt ei tasu kõige kiiremaid starte oodata. Loomingulisus on oluline, kuid sellega peab kaasas käima ka loogiline mõtlemine.

Destiny 2

Kuigi tulistamismäng “Destiny 2” on eelkõige netipõhine märul, mis on loodud mitmekesi koos mängimiseks, siis on seda võimalik edukalt ka üksinda nautida. Kuigi seda on aastate jooksul mitmete mahukate uuendustega laiendatud, siis “Destiny 2” baasversiooni saab nautida täiesti tasuta. Esmase maitse suhu saamiseks on see täiesti piisav.

Tegu on ulmelise tulistamismänguga, mille keskmes on vaenuliku tulnukrassi sõda mängijate kehastatud sõduritega. Nagu ühele netipõhisele rollimängule kohane, on siin võimalik luua omanäoline tegelane nii välimuse kui ka oskuste poolest, hankida uusi relvi ja turviseid, teha missioone ja palju muud.

Kui “Destiny 2” peaks sulle meeldima hakkama, siis saad mängukogemust erinevate tasustatud uuendustega avardada. Tasuta versioon pakub aga uuele mängijale küllaga kvaliteetset sisu. Alusta sellest ja otsusta hiljem, kas soovid lisadele raha kulutada.

Path of Exile

Kui tahad mängida “Diablot”, aga ei soovi selle eest maksta, siis aitab hädast välja “Path of Exile”. Tegu on ülipopulaarse ja tohutult suure rollimänguga, mida on võimaik algusest lõpuni mängida täiesti tasuta. Osta saab küll kosmeetilisi lisasid, kuid enda tegelast raha eest võimsamaks teha võimalik ei ole.

“Path of Exile’i” tegevus toimub Wraeclastis, tumedate jõudude poolt üle võetud maailmas. Alustades on mängijal võimalik valida kuue erineva tegelasklassi vahel, valikud laienevad. Mängus on ka laiahaardeline süsteem, mis lubab luua uusi ja unikaalseid võimeid, mis on omased ainult sinu tegelasele.

Tegu on ühe kõige kõrgemalt hinnatud tasuta saadaval oleva mänguga, mida rollimängude fännid võiksid kindlasti proovida.

War Thunder

Kui arvad, et sõjamängud on lahedad, aga jala käia on nõme, siis võib “War Thunder” olla just sinu jaoks. Tegu on tohutult populaarse online-mänguga, milles minnakse sõtta erinevate masinatega – laevade, tankide ja lennukitega.

Lisaks erinevate riikide sõjamasinatele saab kasutada ka erinevatest ajastutest pärit tehnikat. Keskendutakse Teisele maailmasõjale, kuid olemas on ka näiteks Hispaania kodusõjale ja külma sõja perioodide omast sõjatehnikat.

Raskusastme valid sina ise. Algajatele sobivad lihtsamad arcade lahingud,  edasijõudnud saavad proovida realistlikku raskusastet ning tõelistele tugitoolikindralitele on mõeldud simulator keerukustase.

***

Siit peaksid endale sobiva teose leidma erinevate maitsetega mängufännid. Siiski, kui otsid midagi suurejoonelisemat ja eksklusiivsemat siis tea, et praegu saab tasuta proovida kosmosemängu, mille taga on ajaloo kõige edukam ühistahastuskampaania.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.