Mängud

5+1 kõrgelt hinnatud mängu, mida mitmekesi ühe teleka taga mängida

"A Way Out" on nagu tempokas märulifilm, milles kaks mängijat kontrollivad samaaegselt mõlemat peategelast.Foto: kuvatõmmis

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) algatas hiljuti kampaania, milles kutsus inimesi üles mängima videomänge ja kodus püsima, et peatada koroonaviiruse levikut.

Paraku ei ole kõik inimesed koduses karantiinis üksinda. Samuti ei pruugi paljudes majapidamistes olla mitut televiisorit, rääkimata mitmetest mängukonsoolidest või arvutitest.

Õnneks on palju väga häid mänge, mida mitmekesi koos ühe ekraani ees mängida. Geenius valis välja viis suurepärast teost diivanitiimidele. 

Rayman Legends

“Rayman Legends” on platvormimäng selle sõna kõige otsesemas mõistes. See on tempokas, pakub parajal määral väljakutset, kuid ei ole liialt kontimurdev pere väiksematele mängijatele. Mängu peategelane Rayman on lustiv ja rõõmsameelne ning tema värvilises kodumaailmas on pahadele pasunasse andmine pigem lustakas kui vägivaldne.

Liigu kiiresti, väldi pahalasi, hüppa üle põhjatute sügavikkude ja ongi maailm päästetud. Kompotti saadab suurepärane muusikataust. Korraga saab mängida kuni neli inimest ja hetkel on see mäng saadaval täiesti tasuta.

A Way Out

“A Way Out” näitab vanglaelu huvitavas ja mängulises võtmes. Tegu on koostöömänguga, milles kaks erinevate motiividega peategelast peavad koos töötades vanglast välja murdma.

“A Way Out” on omanäolise lahendusega ja väljanägemisega mäng. Seda saab läbida ainult kahekesi, üksinda mängimise võimalust ei ole. Eriti tore on see, et mängu peab ostma ainult üks inimene, kes saab enda koopiat sõbraga jagada.

Castle Crashers

Nurjatu võlur röövib kuningriigi printsessi ning hiiglasliku juveeli. Kuningas saadab välja oma vapraimad rüütlid, et varas korrale kutsuda. Antud kirjelduse järgi võiks tegu olla ükskõik millise keskaega kujutava seiklusmänguga, aga kaugel sellest.

“Castle Crashers” on täiesti hullumeelne kahemõõtmeline märul, milles on lisaks heale mängitavusele ka kõvasti eripära ning tonnide kaupa omalaadset huumorit. Mäng on läbitav kuni nelja mängijaga.

Resident Evil 5

Ravimifirma Umbrella on loonud viiruse, mis kõik elusad olendid zombideks muudab. Selle viirusega on erinevates “Resident Evili” mängudes madistatud, aga Umbrella korporatsiooni ei ole suudetud peatada.

Nüüd on T-viirus on jõudnud Aafrikasse ja kogu maailma saatus on nüüd mängijate kätes, kes peavad rinda pistma viiruse moonutatud monstrumitega. 

Diablo 3

Üks korralik rollimäng võib pakkuda tohutult rõõmu, kuid paraku kaasneb selle žanriga tihti arusaam, et edukaks mängimiseks on tarvis palju spetsiifilisi teadmisi, turviste, relvade ja võluvõimete kohta. “Diablo 3” lükkab selle väärarusaama ümber.

Tegu on kaasahaarava hack and slash rollimänguga, mis on sõbralik ka uustulnukate vastu. Mäng on ühel ekraanil läbitav kuni nelja mängijaga. Seega turvised selga, relvad pihku ja deemonite hordidele vastu vahtimist!

BOONUS:

Brothers: A Tale of Two Sons

Mäng leiab aset muinasjutulises maailmas, milles on peidus nii müstikat kui ka seiklusi. Peategelasteks on kaks venda, keda ootab ees raske teekond, et leida ravim oma haigele isale.

Tegelikult on “Brothers: A Tale of Two Sons” ühele mängijale mõeldud teos, kuid kuna mängus juhitakse samal ajal kahte tegelast ühe puldiga, siis on saab seda tegelikult ka kahekesi nautida.

Otsustage, kes millist venda juhib ning kummast puldi poolest kinni hoiab. See pole just kõige tavalisem viis mitmikmängu läbimiseks, aga “Brothers: A Tale of Two Sonsi” lugu on seda väärt ning uued asjad ongi ju põnevad. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.