Mängud

8 Steami uuendust, mis mängijate elu 2019. aastal paremaks muudavad

Mida uut 2019. aasta Steamile toob?Foto: Valve

Rubriiki toetab

Valve tõi hiljutises blogipostituses välja kaheksa uuendust, millega plaanitakse 2019. aastal Steami paremaks muuta. Mõeldud on nii masinõppele kui ka omavahelise suhtluse mugavamaks muutmisele.

1. Näed seda, mis on just sulle oluline

Valve plaanib Steami lisada masinõppel põhineva süsteemi, mille eesmärk on kuvada kasutajatele sisu, mis on senisest enam kooskõlas nende tegelike huvidega.

See tähendab, et üksikule pornomängule klikkimine ei pruugi enam kaasa tuua meeletul hulgal seksmängude soovitusi. Ei teagi nüüd, kas see on hea või halb asi …

2. Sisenetakse uuele suurele turule

Sel aastal plaanitakse Steam lõpuks ametlikult Hiinas välja lasta. Riigi poliitika tõttu on see varasemalt keeruliseks osutunud. Näiteks välismaiste mängukonsoolide müük legaliseeriti seal alles 2015. aastal. Steamil aitab Hiinasse levida firma nimega Perfect World, mis on muuseas tuntud netipõhiste rollimängude loojana.

3. Raamatukogus lüüakse kord majja

Plaanitakse muuta Steami baasprogrammi ülesehitust ja uuendada seda, kuidas töötab Steam Library, ehk koht, kus kasutajad näevad oma mängude nimekirja. Uuendused põhinevad samal tehnoloogial, mis on juba olemas Steam Chatis.

4. Jälgi enda jaoks olulisi sündmusi

Steam Communityt plaanitakse uuendada selliselt, et kasutajad saaksid valida, milliseid sündmusi aktiivselt jälgida. Näiteks kui soovid hoida silma peal turniiridel või striimidel, siis saad endale huvitavad sündmused ära markeerida ja Steam saadab sulle nende kohta jooksvalt teavitusi.

5. Steam TV laieneb

Hetkel keskendub Steam TV kindlate turniiride ja sündmuste ülekandmisele. 2019. aastal plaanitakse programmikava laiendada nii, et see hõlmaks kõiki Steamis saadaval olevaid mänge. Arvestades, et Steamis on üle 30 000 mängu, siis ei saa tegu olema lihtsa ülesandega.

6. Steam Chat muutub mobiilseks

2019. aastal plaanitakse välja lasta Steam Chati mobiilirakendus, mis võimaldab ka liikvel olles Steami sõbralisti alaliste asukatega kontaktis olla. Varem sai arvuti juurest eemale jalutades Steamist pausi pidada, aga tundub, et tänavu plaanitakse see viga parandada.

7. Sohitegijatele saab lihtsamalt jälile

“Counter-Strike: Global Offensive’is” kasutuses olev Trusted Matchmaking süsteem, mille eesmärk on sohitegijaid mängust eemaldada peaks 2019. laienema ka teistele Steami mängudele.

See peaks muutma läbi Steami mitmikmängude mängimise rahulikumaks ja balanseeritumaks kogemuseks. Võib-olla ei ole enam tulevikus tarvilik ühe kuu jooksul 600 000 kasutaja kontod blokeerida.

8. Steam läheb kohvikusse

Tuleb välja, et netikohvikud ei olegi veel ajaloo prügikasti kadunud! Steam plaanib välja lasta uue Steam Cafe PC programmi, mis on mõeldud just arvutikohvikute tarbeks. See peaks aitama mängijatel avalikes arvutites Steami lihtsamini kasutada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.