Mängud

Aasta suurim mäng “Cyberpunk 2077” ei ilmu aasta lõpus PlayStation 5 ja uue Xboxi peale

"Cyberpunk 2077" tuleb täiskasvanutele mõeldud karmi sisuga.Foto: CD Projekt RED

Aasta ühe oodatuima mängu “Cyberpunk 2077” arendajad stuudiost CD Projekt Red kinnitasid, et ei tööta mängu PlayStation 5 ja Xbox Series X-i versiooni kallal.

“Me oleme välja kuulutanud, et meie mäng ilmub praeguse põlvkonna konsoolidele,” selgitas Piotr Nielubowicz CD Projekt REDist investoritele. “Me hoiame muidugi uutel konsoolidel silma peal ja eeldatavasti me toodame nendele masinatele kunagi midagi, aga me ei saa veel rääkida, millal see juhtub või mis see olla võiks. Ma saan eeldada, et seda ei juhtu siis, kui uued konsoolid müügile jõuavad.”

“Cyberpunk 2077” ilmub kevadel.Foto: CD Projekt Red

See tähendab, et “Cyberpunk 2077” graafiliselt ja tehniliselt võimsamaid versiooni PlayStation 5 ja uue Xboxi jaoks töös ei ole. Samas tunnistatakse ka, et kuna “Cyberpunk 2077” on tehnoloogiliselt nii uuenduslik, siis ei peaks mängu uutele konsoolidele ümber tõstmine olema ületamatult keeruline.

“Meie mängud on alati olnud tehnoloogiliselt ajast ees ja on alati töötanud kõige paremini võimsatel arvutitel,” jätkas Nielubowicz. “Nii et mitmes mõttes oleme me juba kõrgemateks tehnilisteks näitajateks valmis. See tundub tehtav.”

See ei tähenda, et PlayStation 5 ja Xbox Series X-i ostjad “Cyberpunkist” täiesti ilma jäävad. Nii  Sony kui ka Microsoft on kinnitanud, et nende uued konsoolid on tagasiühilduvad ja jooksutavad ka vanemate masinate mänge. Seega peaksid “Cyberpunki” Xbox One’i ja PlayStation 4 versioonid töötama ka uue põlvkonna konsoolidel.

“Cyberpunk 2077” ilmub 16. aprillil arvutile ja Xbox One’i ning PlayStation 4 konsoolidele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.