Mängud

“Call of Duty: Modern Warfare” tuleb Venemaal müügile olulise piiranguga, mis puudutab ka eestlasi

Venemaale registreeritud PlayStationi kontode kasutajaid võib ees oodata ebameeldiv üllatus.Foto: Activision

Rubriiki toetab

Sony andis teada, et reedel ilmuv “Call of Duty: Modern Warfare” Venemaa PlayStation Store’is müügile ei tule. See puudutab otseselt ka paljusid Eesti PlayStationi kasutajaid.

See tähendab, et kui Eestis PlayStationit kasutava mängija konto on registreeritud Venemaale, siis selle kasutajaga ei ole võimalik PlayStation Store’ist uut “Call of Duty’t” osta.

“Baltikum on PlayStationi jaoks keeruline regioon. Meil kasutatakse Soome, Suurbritannia, Venemaa ja mõne eksootilisema riigi kontosid,” selgitab Tauri Tamm, PlayStationi esindaja Eestis.

“Enamjaolt on Baltikumis kasutusel Soome ja Suurbritannia PlayStation Store’i kontod, kuid Venemaa regiooni registreerinutel on siiski võimalik “Call of Duty: Modern Warfare” soetada plaadina mõne edasimüüja juurest või registreerida konsoolile juurde mõne teise regiooni konto ning soetada mäng sealt.”

Sony otsus uus “Call of Duty” Venemaa PlayStation Store’ist eemal hoida on tõenäoliselt tingitud asjaolust, et mängus ei näidata Vene sõdureid kõige paremas valguses. Juba avaldatud mänguvideotes tapab Vene sõdur ühes olukorras noore tüdruku isa, pärast mida tapab neiu omakorda sõduri.

“Call of Duty: Modern Warfare” jõuab 25. oktoobril Venemaal müügile digitaalselt muudel platvormidel füüsiliselt ka PlayStationil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.