“Age of Empires 2” ilmus just kolmandat korda ja sa peaksid selle endale kindlasti uuesti ostma

"Age of Empires 2: Definitive Edition" on puhas nostalgia.Foto: kuvatõmmis

Järele mõeldes ei tulegi meelde ühtegi mängu, millel oleks au olla saanud kolm korda täielikult värskendatud, aga eile tuli välja “Age of Empires 2: Definitive Edition”, mis kinnitab, et kui mängul on palju tulihingelisi fänne, siis võib nii juhtuda küll.

Keda erinevad “AoE2” versioonid segadusse ajavad, siis siin on väike selgitus. Mäng tuli kõigepealt välja aastal 1999, misjärel sai see endale ka lisapaketi “The Conquerors”. 2013. aastal lasti välja “Age of Empires 2 HD”, mis tõi mängu HD resolutsioonis graafika, matchmaking võimaluse, uusi tsivilisatsioone ja värskeid kampaaniaid.

Nüüd, 20 aastat hiljem kogub “Age of Empires 2: Definitive Edition” kokku kõik lisad HD versioonist ja toob juurde veel 4K resolutsioonis graafika, uued helid ja muusika, kolm uut tsivilisatsiooni, uue mängulaadi, uue kampaania ja palju muud.

Uusversioon näeb originaalist märgatavalt parem välja.Foto: Reddit

Arvestades, et mängumootor on 20+ aastat vana, on tulemus muljetavaldav. Pilt on selge, inimesed ja ehitised näevad head välja ja lõpuks ometi saab mängida nii, et piksleid pole näha. Lisaks saab rohkem välja suumida, et lahinguväljast tekiks parem ülevaade.

Kes pole “AoE2-te” sajandi algusest saati mänginud, sel on  uusversioonis avastamisrõõmu kuhjaga. Sellest ajast saati on juurde tulnud 17 (!) uut tsivilisatsiooni, mis tähendab ohtralt uusi viise, kuidas mängu mängida. Tsivilisatsioonina saab valida isegi Leedut!

Mis kõige parem: see kõik on ikka “vana hea” mõnus “AoE”. Mäng toimib iseenesest täpselt samamoodi nagu vanasti: ehita majandus üles, korja kaardilt ressursse, liigu läbi ajastute edasi, treeni endale armee ja hävita vastane.

Ole valmis ennast vaenlaste eest kaitsma!Foto: kuvatõmmis

Mängul on hetkel ainult üks suur probleem. Olenemata sellest, et proovitud sai seda arvuti peal, mis jooksutab vabalt Ultra seadetel mänge nagu “Battlefield 5”, siis “AoE2: DE” jäi kimpu stabiilsuse hoidmisega ja tihtilugu oli tunda “nõksutamist”. Mängu tegijad on väidetavalt probleemist teadlikud ja lubavad sellele ka lahendust.

Mäng maksab Steamis ja Microsoft Store’is 20 eurot, HD versiooni omanikud saavad hinnast veel 5 eurot alla. Arvestades, et kui 1999 originaaliga võrreldes on DE versioon põhimõtteliselt nagu uus asi, siis tasub “AoE2” fännidel mängu proovida küll.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.