Mängud

Ajaloo kalleim videomäng läks müügiks ulmeliselt hiiglasliku summaga

Foto: Heritage Auctions

Rubriiki toetab

Reedel läks klassikalise videomängu “Super Mario Bros.” ainulaadne koopia müügiks enam kui 660 000 dollariga (561 000 euroga), mis teeb sellest kõige kallima videomängu eales.

See summa on eelmisest rekordist kordades suurem. Varasem tippmark kuulus eelmisel aastal müügiks läinud mängule “Super Mario Bros. 3”, mis leidis uue omaniku 156 000 dollariga.

Foto: Heritage Auctions

Reedel müüdud uue rekordiomaniku hinna kergitas astronoomilistesse kõrgustesse mängu rariteetsus ja hea konditsioon. Tegu on ühe vanima “Super Mario Bros.” mänguga, mis eales müüdud, kuid sellest hoolimata on mäng suletud pakendis ja ideaalses seisukorras.

Rekordhinnaga müüdud mängu teeb haruldaseks asjaolu, et selle pakendilt puuduvad mitmed elemendid, mis on teiste sarnaste mängude ümbristel olemas.

Müügiks läinud “Super Mario Bros.” pakendil ei ole mitmeid NESi mängude tavapäraseid elemente: puudub NESi sümbol, mis ilmus Nintendo mängude ümbrisele 1987. aasta alguses, ning puudu on ka paljudel NESi mängukarpidel olnud kood Game Pak NES-GP.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.