Mängud

Amazoni äsja ilmunud arvutimäng põrus nii totaalselt, et see saadeti arendusse tagasi

Selliseid asju juhtub mängumaailmas haruharva.Foto: Amazon

Amazoni loodud värske tulistamismäng “Crucible” on sattunud olukorda, mida mängutööstuses sageli ei näe – pärast eriti leiget vastuvõttu eemaldatakse “Crucible” Steamist ja see läheb tagasi suletud beetasse.

“Crucible” ilmus Steamis 20. mail ja juba esimeste sammudega kujunes mängu teekond konarlikuks. Kriitkikud tampisid “Crucible’i” mutta, tuues välja ebaoriginaalse kontseptsiooni, igava mängupildi ja visuaalse keele, mis sarnaneb liialt teiste sarnaste ja paremate mängudega. Olenemata asjaolust, et “Crucible” oli saadaval tasuta ei näidanud mängijad selle vastu huvi üles.

Seega alates tänasest on mäng, mis ilmus 20. mail, uuesti mitte-ilmunud. “Crucible” on nüüd ametlikult suletud beetas ning arendajad on lubanud, et koostöös olemasolevate mängijatega (keda ei saa olla palju) jätkatakse mängu kallal töötamist, et see massidele isuäratavamaks muuta.

“Crucible’i” teekond põrumisest mänguks, millele inimesed päriselt ka aega kulutada tahavad ei saa olema kergete killast. Ei piisa vaid paarist üksikust uuendusest – “Crucible” on tõenäoliselt vaja mastaapselt ümber ehitada ning see nõuab aega ja ressursse.

Keeruline on ka ette kujutada, kes on need mängijad, kellega koos hakatase “Crucible’ile” uut elu sisse puhuma. SteamChartsi andmete kohaselt mängib loo avaldamise hetkel “Crucible’i” veidi üle 70 inimese ja viimase ööpäeva tipp on 183 mängijat. Põhjaliku ja mitmekesise tagasiside saamiseks jään sellest kindlasti väheks.

Aga vähemalt on “Crucible” teinud omamoodi ajalugu: tegu on nii halva mänguga, et see võeti pärast ilmumist ringlusest maha. Ei ole palju teisi mänge, millega on juhtunud midagi sarnast.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.