Mängud

Amazoni uus mänguteenus Luna: mis see on ja kas meie saame seda kasutada?

Luna toob mängijateni mitmeid populaarseid ja kõrgelt hinnatud teoseid.Foto: Amazon

Amazon avalikustas uhiuue mängude striimimisteenuse Luna, mis pakub 6 dollari eest piiramatut lugupääsu suurele hulgale mängudele.

Luna on töös olnud alates 2019. aastast ning ilmub esimesena Amazoni Fire TV-le, arvutile ja iOS-ile, töös on ka Androidi tugi.

Mida Luna endast kujutab?

Luna on mängude striimimisteenus, mis töötab sarnaselt juba turul olevate mänguteenustega nagu Google Stadia, GeForce Now ja Microsofti xCloud. Kuutasu eest on võimalik telekasse, arvutisse, tahvlisse või nutitelefoni striimida mitmeid erinevaid mänge.

Mänguvalik on korralik. Foto: Amazon

Luna teeb eriliseks asjaolu, et seda on võimalik kasutada sujuvalt erinevate seadmete vahel. Näiteks nutitelefonil mängides võid käivitada teleka või arvuti ja uuel seadmel mänguga samast kohast jätkata.

Lubatakse, et esialgu toob Luna tellijateni sadakond mängu, mille hulka kuuluvad näiteks “Resident Evil 7”, “Control”, “Panzer Dragoon”,  “A Plague Tale: Innocence”, “The Surge 2″, ” Yooka-Laylee and The Impossible Lair”, “Iconoclasts”, “GRID”, “ABZU” ja “Brothers: A Tale of Two Sons”.

Koos Lunaga toob Amazon turule ka uue mängupuldi. Foto: Amazon

Partnerlus Ubisoftiga tähendab, et ilmumiskuupäevadel on Luna kasutajatele saadaval ka “Assassin’s Creed Valhalla”, “Far Cry 6” ja “Immortals: Fenyx Rising”. Hetkel toetab Luna pildikvaliteeti 1080p resolutsioonil 60 kaadrit sekundis, kuid tulevikus on oodata ka 4K funktsionaalsust.

Lunat saab kasutada klaviatuuriga ning olemasolevate mängupultidega, kuid Amazon toob turule ka uhiuue spetsiaalselt Luna jaoks disainitud mängupuldi.

Kas meie saame Lunat kasutada?

Vastus on kiire ja lihtne: ei saa. Hetkel toimub Luna beetatestimine, millest on võimalik osa võtta ainult Ameerika Ühendriikides. Veel ei ole avalikustatud, millal Luna USA piiridest kaugemale laieneb.

Kui soovid proovida, kuidas üks korralik mängude striimimisteenus Eestis töötab, siis proovi Microsofti uut xCloudi. Kuigi see ei ole ametlikult Eestis saadaval, siis meie saime selle üsna kerge vaevaga tööle ja me õpetame ka sulle, kuidas seda teha.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.