Mängud

Arvutimängude keskkond Steam võib jõuda mängukonsoolidele

Tundub, et Steam plaanib suuri asju.Foto: Steam

Rubriiki toetab

Maailma suurimat arvutimängude platvormi Steam võib tulevikus saada kasutada ka mängukonsoolidel.

Steami emafirma Valve’i tegevjuhilt Gabe Newellilt küsiti hiljuti toimunud üritusel, kas Steam jääb ainult arvutikeskseks või võib see tulevikus jõuda ka konsoolidele. Newelli vastus oli intrigeerivalt ebalev: aasta lõpus on sel teemal oodata rohkem infot.

Steami saabumine mängukonsoolidele oleks märgiline areng, millel võib olla videomänguturule oluline mõju. Seni on Steam ja konsooliturg eksisteerinud selgepiiriliselt eraldatud sfäärides, kuid nende ühendamine võib tuua konsoolidele Valve’i arendatud kõrgelt hinnatud mängud, mis on seni saadaval vaid arvutil. Nii võib tulevikus saada näiteks konsoolil “CS:GO-d” mängida.

Konsoolitootjate huvi Steami sisu vastu on igati loogiline. Selle aasta lõpus või järgmise alguses peaks tulema välja uus PlayStation VR peakomplekt, mida aitaks kahtlemata müüa näiteks “Half-Life: Alyx”, Valve’i toodetud eelmisel aastal ilmunud ülikõrgelt hinnatud VR mäng, mis on hetkel saadaval vaid arvutil.

Teisalt võivad soojeneda ka arvutimängudele keskenduva Valve’i ja samuti arvutitehnoloogiat tootva Microsofti suhted. Kahtlemata näeks ligipääs Valve’i mängudele hea välja näiteks Microsofti mänguteenuse Game Passi sisuvalikus.

Kõik see on veel pelgalt spekulatsioon, kuid Gabe Newelli vastus on selge märk, et Valve ja konsoolitootjate vahel midagi susiseb. Steam mängukonsoolidel on tänaseks tõenäoliselt vaid aja küsimus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.