Mängud

Asi ametlik: PlayStation on nüüd edukaim mängukonsool läbi aegade

PlayStationi konsoolid on jõudnud peaaegu poole miljardi inimeseni.Foto: Reddit

Sony PlayStation jõudis Guinnessi rekordite raamatusse kui kõige edukam videomängukonsoolide bränd ajaloos.

Sony teatas Twitteri vahendusel, et alates käesoleva aasta 7. novembri seisuga on erinevaid PlayStationi konsoole müüdud üle 450 miljoni ühiku.

PlayStationi ja Sony jaoks on Guinnessi rekord omamoodi sünnipäevakingitus. Kõige esimene PlayStationi konsool ilmus 3. detsembril 25 aasta eest ja selle läbimüük küündis umbes 102 miljoni ühikuni.

Konsoolimaailma vaieldamatu kuningas on tänase päevani 2000. aastal ilmunud PlayStation 2, mina on tänaseks müüdud üle 155 miljoni ühiku.

Must lammas Sony konsooliperes on 2006. aastal ilmunud PlayStation 3, mis jõudis müügile aasta hiljem kui Xbox 360 ja maksis 100 dollarit rohkem.

PlayStation 2 on jätkuvalt suurima müügieduga mängukonsool läbi aegade.Foto: Sony

Kuigi selle konsooligeneratsiooni alguses oli Xbox kindel turuliider, siis lõpuks püüdis PlayStation konkurendi kinni. PlayStation 3 müüdi umbes 87 miljonit ühikut.

2013. aastal ilmunud PlayStation 4 on müüdud 102 miljonit ühikut, tunduvalt rohkem kui Microsofti Xbox One’i. See konsool enne PlayStation 5 ilmumist tõenäoliselt PlayStation 2 kinni ei püüa, kuid pikemas perspektiivis on kõik võimalik.

Sony järgmine mängukonsool on PlayStation 5, mis ilmub 2020. aasta lõpus. Mõne aja eest lekkis info, mis võis avaldada konsooli täpse ilmumiskuupäeva ja hinna.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.