Mängud

Augusti edetabel: 5 mängu, mida sa peaksid sel kuul mängima

Lennusimulaatorid ei ole kõigile, aga seda lennusimulaatorit võiksid sa kindlasti proovida.Foto: Microsoft/Asobo

Rubriiki toetab

Ei ole see suvine mängupõud nii hull midagi. Augustis ilmub mitmeid teoseid, mille seltsis saad suve mõnusalt ära saata.

Alt leiad viis uut augustis ilmuvat videomängu, millel võiksid kindlasti silma peal hoida.

5. Horizon Zero Dawn

Jah, “Horizon Zero Dawni” sai PlayStation 4 peal mängida juba 2017. aastal, kuid nüüd jõuab see mäng krõbedama graafikaga ka arvutile. Selle avatud maailmaga seiklusmängu tegevus toimub kauges tulevikus, kus inimkond on salapärastel põhjustel sunnitud taas koopainimese elu elama.

Lihast ja luust loomade asemel jooksevad metsades ringi aga hoopis kõrgtehnoloogilised robotid, kes pole viimasel ajal just kõige sõbralikumad. Mängija kehastub nooreks kütiks Aloyks, kes üritab välja selgitada, mis põhjusel maailm tagasi kiviaega paisati.

“Horizon Zero Dawn Complete Edition” ilmub arvutile 7. augustil. Lisaks baasmängule saad kaasa ka kõik allalaetavad lisad.

4. Fall Guys: Ultimate Knockout

“Fall Guys” on ideaalne Battle Royale mäng neile, kellel hakkab Battle Royale’idest vaikselt villand saama. Siin on ei mingit langevarjuga hiiglaslikule kaardile hüppamist, paaniliselt relvade otsimist ja aina kahanevas ringis üksteise auguliseks kõmmutamist. “Fall Guys” on totakalt lõbus, värviline ja sobib ka lastele.

Kõik on väga lihtne – 60 mängijat peavad kentsakate tegelastega läbima takistusraja, mille lõpus on kroon. Jõua esimesena kroonini ja oledki võitja. See pole muidugi nii lihte – teel on erinevaid takistusi, mis sind aeglustavad või rajalt maha puksivad. Nii et väldi ise takistusi või tee kindlaks, et nende ohvriks langeb mõni teine mängija.

“Fall Guys: Ultimate Knockout” ilmub arvutile ja PlayStationile 4. augustil. PlayStation Plusi tellijad saavad augustis selle mängu alla laadida ilma lisatasuta.

3. A Total War Saga: Troy

“Troy” on uusim mäng paljukiidetud “Total Wari” strateegiamängude seerias, mille keskmes on enam kui 2000 aasta eest toimunud Trooja sõda. Valida saab kaheksa erineva osapoole vahel nii kreeklaste kui ka troojalaste poolel, kellel on kõigil oma tugevused ja nõrkused.

Trooja sõja lugudes on reaalsus ja müüt sageli tugevalt seotud ning see kandub edasi ka mängu – jumalad mõjutavad sündmuste käiku ning armeedest võib leida üleloomulikke elukaid, näiteks minotaure. Kuid laias laastus on tegu siiski “Total Wari” mänguga – alista vastased lahinguväljal, majanduslikult või oskusliku diplomaatiaga.

“A Total War Saga: Troy” ilmub arvutile 13. augustil.

2. Wasteland 3

Seda mängu on rollikafännid pikalt oodanud. Legendaarsest “Wastelandi” mänguseeriast võrsus nüüdseks ilmakuulsaks kasvanud “Fallout” ning “Wasteland 3” mängu arendustiimis on veel järel arendajaid, kes olid seeria esimeste sammude juures.

“Wasteland 3” on isomeetriline käigupõhiste lahingutega rollimäng, mille tegevus toimub tuumasõjajärgses Colorados. Mängija kätesse antakse käputäie ellujääjate saatus, kõigil neil erinevad tugevad ja nõrgad küljed, ning igal valikul on tuntav mõju nii loole kui ka tegelaste käekäigule. Üksi mängima ei pea, “Wasteland 3” saab läbi teha ka koos sõbraga.

“Wasteland 3” ilmub 28. augustil arvutile ning Xbox One’i ja PlayStation 4 konsoolidele.

1. Microsoft Flight Simulator

Lennusimulaatorid ei pruugi jõuda kõige oodatumate mängude nimekirja, kuid “Microsoft Flight Simulator” näib olevat klass omaette. See on graafiliselt lausa ebareaalselt kaunis mäng, mis suhtleb reaalsete satelliitidega, et panna kokku elutruu virtuaalne maailm ja manada mängija ümber hetkeolukorrale vastavad ilmastikutingimused.

Lubatakse, et olemas on üle 2 miljoni linna ja enam kui 40 000 lennujaama, seega ehk on võimalik külastada ka Tallinna lennujaama? 18. augustil jõuab esimesena kohale lennusimulaatori arvutiversioon, Xboxi omanikud peavad paraku veidi ootama.

“Microsoft Flight Simulator” ilmub augustis arvutile ning hiljem ka Xbox One’ile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.