Mängud

Bloomberg: PlayStation 5 konsoole toodetakse oodatust vähem, aga hind tuleb odav

PlayStationi parimate mängude eest hakkad tulevikus rohkem maksma.Foto: Sony

Bloomberg kirjutab, et tootmisraskuste tõttu toob Sony müügile algsetest plaanidest vähem PlayStation 5 konsoole. Mainitakse ka, et tõenäoliselt saab konsooli hind olema üsna taskukohane.

Sony teatas paari kuu eest, et kavatseb aasta lõpuks ringlusesse paisata 15 miljonit PlayStation 5 konsooli, kuid väidetavalt on seda numbrit nüüd natukene kärbitud. Bloombergi info kohaselt plaanib Sony PlayStation 5 ilmudes turule tuua 11 miljonit konsooli. Mahtude kahandamise põhjuseks on väidetavalt PlayStation 5 kiibistik, mille tootmine on osutunud oodatust keerulisemaks.

Bloombergi sõnul PlayStation 5 siiski mängijale taskukohane. Väidetavalt hakkab füüsilise meedia mängijaga konsool maksma 449 dollarit. Ilma plaadimängijata PlayStation 5 hinnaks saab Bloombergi info kohaselt 399 dollarit.

Uus DualSense pult, mis tuleb kaasa PlayStation 5-ga. Foto: Sony

See tähendaks, et kalleim PlayStation 5 hakkaks maksma vähem kui kõige kallim Xbox. Eelmisel nädalal teatas Microsoft, et Xbox Series X tuleb müügile samuti 499 dollariga. Lisaks sellele avalikustas Microsoft ka 299 dollarit maksva odavama Xbox Series S-i, mille hinnaga PlayStation 5 väidetavalt ei konkureeri. Tasub aga silmas pidada, et mõlemad PlayStation 5 konsoolid on Series S-ist märkimisväärselt võimsamad.

PlayStation 5 hind ja ilmumiskuupäev avalikustatakse ametlikult tõenäoliselt homme õhtul toimuva otseülekande ajal. Alates eelmisest nädalast on siiski võimalik juba ühte eriti kallis PlayStation 5 versiooni ka eeltellida.

Kui soovid teada, kuidas erinevad Microsofti Xbox Series X ja Series S, siis loe meie põhjalikku ülevaadet. Eestis on võimalik Microsofti uusi konsoole juba ka eeltellida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.