Mängud

Briti kuningakoja liige: “Fortnite” tuleks ära keelata!

Prints Harry "Fortnite'ist" lugu ei pea. Fotod: Daily Mail/Epic Games

Briti kuningakoja liige ja Sussexi hertsog Harry maailma populaarseimast videomängust “Fortnite” lugu ei pea. Ta leiab, et tegu on lastele kahjuliku mänguga, mis tuleks ära keelata.

“See mäng (“Fortnite”) peaks olema keelatud,” väitis Harry 3. aprillil Londonis toimunud üritusel. “Ma ei näe, kuidas on selle mängu oma majapidamisse toomine kellelegi kasulik?”

Prints leiab, et “Fortnite” on loodud sõltuvust tekitama ning selle eesmärk on hoida mängijat ekraani ees nii kaua kui võimalik. “See on nii vastutustundetu,” kommenteeris Harry “Fortnite’i” arendusstuudio Epic Gamesi tegevust. “Nad nagu ootaksid, et juhtuks midagi halba, et lapsed tuleksid ise nende (mängu, toim.) juurde ja et perekonnad laguneksid.”

Lisaks “Fortnite’il” laitis Harry maha ka sotsiaalmeedia, mis tekitab on tema arvates tugevamat sõltuvust kui alkohol ja tubakas.

Hoolimata Briti kuningakoja vastuseisust on “Fortnite” mängijate seas jätkuvalt populaarne. Äsja tõusis mängu kasutajate arv üle 250 miljoni ja eelmisel aastal teenis teos arendajatele 2,4 miljardi dollari suuruse kasumi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.