“CS:GO” abimees: millist kuvasuhet ja resolutsiooni valida ning kuidas see sind aitab?

Mida teha, et vastastele paremini pihta saada?Foto: Valve

“CS:GO-s” on mitmesuguseid sätteid, mida saab oma eelistuste järgi seadistada. Uue mängija jaoks võib mängu peenhäälestamine kujuneda küllaltki keeruliseks, eriti kuna sätted võivad oluliselt mõjutada ka mängusooritust.

Endale sobivate sätete leidime on osadele mängijatele pikk protsess. Sellegipoolest tuleks see teekond ette võtta, kuna õiged sätted võivad muuta väga palju. Alustada võiks näiteks omale sobiva kuvasuhte ja resolutsiooni leidmisega.

Millist kuvasuhet valida?

“CS:GO-s” saab mängija valida kolme erineva kuvasuhte vahel, mis on paljudele ilmselt juba tuttav aspect ratio nime all. Need kolm kuvasuhet on 16:9, 16:10 ja 4:3. Millist kuvasuhet võiks aga kasutada?

16:9 kuvasuhe on kõige populaarsem nii “CS:GO-s” kui ka teistes mängudes. 16:9 on laiekraaniga kuvasuhe, mis annab mängijale avarama vaatevälja võrreldes teiste kuvasuhetega. 

16:9 kuvasuhte üks eelistest ongi just see, et märkad suurema tõenäosusega vastast, sest vaateväli on laiem. Paljud “CS:GO” profimängijad aga ei eelista seda kuvasuhet, kuna mängijad on ekraanil väiksemad. Nende jaoks ei ole oluline vaateväli, vaid pigem objektide suurus.

Resolutsioon on üldiselt kõigil 16:9 kuvasuhte kasutajatel sama. Kasutatakse klassikalist 1920×1080 seadistust. Uus mängija võiks siiski kõik resolutsioonid läbi proovida, et leida endale sobiv.

4:3 kuvasuhe on kõige profimängijate seas kõige populaarsem valik. Seda on võimalik rakendada kahel viisil – black bars ehk mustade külgedega, ja stretched ehk väljavenitatult. 

Mustade külgede kuvasuhe on levinud pigem vanade proffide seas, kes kasutasid seda eelmistes “Counter-Strike’i” versioonides. Nagu ka sõna “mustad küljed” juba ise ütleb, siis tegemist on kuvasuhtega, kus ekraani äärtes jooksevad paksud mustad küljed. 

Erinevalt 16:9 kuvasuhtest, kus vaateväli on laiem, teevad mustad küljed vaatevälja väiksemaks. Seda eelistatakse, kuna see annab mängijale võimaluse keskenduda väiksemale alale ekraanil. Mustade külgede kuvasuhet soovitatakse kasutada mängijatel, kelle arvuti jõudlus on madalam.

Ekraani äärel on selgelt näha mustad küljed.

Venitatud kuvasuhet eelistavad profid kõige rohkem. See kuvasuhe teeb kõik sinu ekraani “väljavenitatuks”, mis tähendab, et vaateväli on pole nii avar, kuid teised mängijad ja objektid on ekraanil suuremad.

Paljude jaoks annab see olulise eelise, sest nii on suuremaid objekte lihtsam märgata. Kuigi enamus proffe eelistab just seda kuvasuhet, ei tähenda see, et uus “CS:GO” mängija seda tingimata samuti kindlasti kasutama peaks. Robin “ropz” Kool kasutab näiteks 16:9 kuvasuhet ning on profimaailmas tuntud tegija.

4:3 kuvasuhte puhul kasutatakse enim kahte resolutsiooni: 1280×960 ning 1024×768. Mida madalam on resolutsioon, seda rohkem näed piksleid. Seetõttu ei sobi see valik mängijatele, kelle jaoks on oluline kõrge graafiline pildikvaliteet.

16:9 ja 4:3 kuvasuhte erinevus (siniste joontega märgitud 16:9).

16:10 kuvasuhet kasutavad “CS:GO” mängijad kõige vähem. Põhimõtteliselt on 16:10 kahe eelmise kuvasuhte vahepealne võimalus. Selle vaateväli on mõnevõrra kitsam kui 16:9, samas laiem kui 4:3 kuvasuhe. 

Kuigi 16:10 kuvasuhe pole mängijate seas kuigi populaarne, siiski mõned profid seda siiski kasutavad. Koos selle kuvasuhtega kasutatakse kõige enam resolutsioone 1280×800 ja 1680×1050.

Üldistatult jagunevad “CS:GO” mängijad kuvasuhte eelistustelt kaheks. Ühed kasutavad 4:3 kuvasuhet ning teised eelistavad mängida 16:9 kuvasuhtega. Parim moodus on siiski ise proovida, milline valik on sinu jaoks parim. 

Loe veel, miks on “CS:GO-s” eriti oluline oskuslik liikumine ja mida peaksid sina tegema, et selles paremaks saada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.