Mängud

“Cyberpunk 2077” on arendajate sõnul nüüd tehniliselt aktsepteeritavas korras, tulemas on palju suuri muudatusi

Töö "Cyberpunki" kallal jätkub ka tulevikus.Foto: CD Projekt RED

Poola mängustuudio CD Projekt REDi juhi Adam Kiciński sõnul eelmise aasta lõpus ilmunud palavalt oodatud videomäng “Cyperpunk 2077” nüüd lõpuks ometi tehniliselt rahuldustpakkuvas seisukorras. Nüüd asutakse vigade parandamise kõrval tööle suuremate sisuliste muudatuste kallal.

Kiciński sõnul jätkatakse “Cyberpunki” tehnilise kvaliteedi parandamisega ka tulevikus, kuid nüüd kavatsetakse suuremat rõhku panna ka sisulistele muudatustele, mille elluviimist on mängijad pikalt soovinud. Kiciński ei täpsustanud, mida muuta kavatsetakse, kuid tõenäoliselt kavatsetakse parandada vaenlaste, politseinike ja linnaelanike tehisintellekti.

Mullu detsembris ilmunud “Cyberpunk 2077” jõudis müügile tehniliselt kesises seisukorras ja jooksis eriti vanematel mängukonsoolidel kohutavalt. Viimase poole aasta jooksul on arendusstuudio CD Projekt RED tegelenud praagi silumisega ja nüüd on väidetavalt jõutud verstapostini, kus mängu seisukorraga võib rahul olla.

See ei tähenda aga, et kõik “Cyberpunki” ilma viperusteta mängida saavad. Eelmisel aastal PlayStationi e-poest eemaldatud “Cyberpunk 2077” naasis hiljuti müügile, kuid tootelehel on välja toodud hoiatus, mis ei soovita mängu osta neil, kes kasutavad algset 2013. aastal ilmunud PlayStation 4 konsooli.

Uuematel konsoolidel ja võimsamatel arvutitel jookseb “Cyberpunk” oluliselt paremini ja viimase poolaasta jooksul ilmunud uuendused on mängu küll parandanud, kuid täiesti korras see siiski ei ole. Mina läbisin “Cyberpunki” Xbox Series X-i peal, kus see jookseb adekvaatselt. Midagi hullu ei ole, kuid kehva kvaliteediga tekstuurid ja mängija silme ees kaardile laadivad elemendid on üsna tavapärased.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.