Mängud

“Disco Elysiumist” saab 30. märtsil esimene PlayStation 5 peale ilmuv eestlaste loodud videomäng

Foto: ZA/UM

Rubriiki toetab

Eesti mängustuudio ZA/UM loodud rollimängu “Disco Elysiumi” uuendatud versioon “The Final Cut” ilmub 30. märtsil PlayStation 5, PlayStation 4 peale ja arvutile.

Algselt 2019. aasta lõpus arvutile ilmunud “Disco Elysium” võeti kriitikute ja mängijate poolt vastu ülimalt soojalt. ZA/UM võitis mitmeid auhindu ning “Disco Elysiumit” nimetati ka viimase kümnendi üheks parimaks rollimänguks. The Game Awards mänguauhindade galal nopiti kõigist konkurentidest rohkem auhindu ja hiljuti võideti ka kolm BAFTA-t.

Kui algses “Disco Elyiumist” oli häälnäitlemist vähe, siis “The Final Cutis” see muutub – sisse on loetud kõik “Disco Elysiumi” stsenaariumi 1,2 miljonit sõna. Uued on ka mängu algsest versioonist välja jäänud neli poliitiliste ideoloogiate ümber ehitatud missiooni, mis võivad oluliselt muuta mängupilti või isegi kasutajaliidest.

Muuseas ka PlayStation 5 peale ilmuvast “Disco Elysiumist” saab esimene eestlaste loodud mäng, mis ilmub uue põlvkonna mängukonsoolile. Lisaks PlayStation 5-le tuleb mäng ka PlayStation 4-le ja arvutile. Kui sul on arvutil juba “Disco Elysium” olemas, siis “The Final Cuti” eest juurde maksma ei pea.

“The Final Cut” jõuab tulevikus ka Xboxile ja Nintendo Switchile. Täpseid kuupäevasid ei ole veel avalikustatud, kuid tõenäoliselt juhtub see suvel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.