“Dreams” on võrratu ja sa peaksid seda mängima

"Dreams" on mäng, kus kõik on võimalik. Seda tõestab asjaolu, et ka minusugune vaimuvaene inimene suutis valmis teha töötava videomängu.Foto: Sony/Media Molecule

14. veebruaril ilmus PlayStation 4 peale uudne ja omanäoline “Dreams”, mis lubab ise luua enda videomänge, filme, videoid ja muid digitaalseid kunstiteoseid. Tea, et tegu on suurepärase mänguga, millele sa võiksid kindlasti võimaluse anda.

“Dreamsis” on tegelikult peidus mitu erinevat kogemust. Lisaks võimalusele luua on see ka üks suur virtuaalne ruum, kus saab mängida nii arendajate kui ka teiste mängijate loodud tasemeid.

“Dreamsis” on tohutult mängu

Kuigi “Dreams” on olnud saadaval alles lühikest aega, siis mängu loomingulised tööriistad on niivõrd mitmekesised, et juba saav proovida väga muljetavaldavaid asju. Näiteks on “Dreamsis” taasloodud esimene “Metal Gear Solidi” mäng, mis päriselt ka töötab.

Arendaja Media Molecule on kokku pannud ka paaritunnise mängukogemuse “Art’s Dream”, mis räägib üksiku jazzmuusiku isiklikest katsumustest. See ei kesta küll kaua, kuid on loodud “Dreamsi” sees nende samade vahenditega, mis on saadaval ka mängijale.

“Art’s Dream” annab hea ülevaate sellest, kui erinevaid asju on võimalik “Dreamsis” luua.Foto: Sony/Media Molecule

Seda arvesse võttes on tulemus äärmiselt muljetavadav. “Art’s Dream” on samaaegselt vahetatavate tegelaste ja erinevate võimetega platvormer, muusikavideo, sihi-ja-kliki stiilis erinevate vastusevalikutega loopõhine seiklus ja veel palju muud. On kummastav mõelda, et kõik see loodi mängusiseste tööriistadega. Ka mul on võimalik ise midagi sellist kokku panna.

Ise loomine on päriselt ka lihtne

Idee enda mängu loomisest samaaegselt innustav, kuid ka hirmutav. Kaunite ja meisterlikult kokku pandud tasemete mängimine on üks asi, aga nende ise ehitamine? See on kindlasti kohutavalt keeruline, nõuab tehnilist taipu ja tohutult aega. Ei, aitäh.

Aga võta näpust – “Dreams” teeb loomise päriselt ka lihtsaks ja siiralt mõnusaks protsessiks, mida ei ole vaja karta. Absoluutselt kõige kohta on olemas interaktiivne õpetus, kus paralleelselt juhendava videoklipiga saab ise omas tempos kõike järgi proovida. Kui midagi jääb selgusetuks, saab õppevideol kommentaarid sisse lülitada, mis võtab hoo veel rohkem maha ja seletab kõik üksipulgi lahti.

Kõik, mis tundub alguses keeruline, saab lõpuks hästi selgeks.Foto: Sony/Media Molecule

Nii saavad kõik endale sobiva tempos õppida, kuidas erinevaid objekte liigutada ja vormida, kuidas panna asju liikuma ja üksteisega reageerima, kuidas animeerida, muusikat luua ja nii edasi. “Dreamsi” on sisse ehitatud üks parimaid õpetussüsteeme, mida mina olen eales videomängus kohanud. Päriselt ka, see teeb tõesti võhikust mänguarendaja.

Nii et proovi “Dreamsi”. Kasutajate loodav pidev mitmekesise sisu juurdevool tähendab, et alati on mängida midagi uut ja enda mängude kokku klopsimine on tehtud nii lihtsaks kui vähegi võimalik.

“Dreams” on saadaval PlayStation 4 konsoolile ja maksab 29,99 eurot.

https://www.youtube.com/watch?v=Btj6Ziu_QpU

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.