Mängud

Eelmisel aastal Californiast röövitud videokaardid leiti üles teisel pool planeeti

Nvidia videokaarte on varem ka loata võetud. Eelmisel aastal varastati ettevõtte Hiinas asuvast tehasest ligi 300 000 euro eest videokaarte.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

2021. aasta novembri alguses kinnitas EVGA tootejuht Jacob Freeman portaalile Gamerant, et Californias rööviti terve rekkatäis videokaarte, mille hinnad olid vahemikus 330–1960 dollarit. Freeman lisas, et inimesed peaksid koheselt ettevõttega ühendust võtma, kui neil on informatsiooni kaartide asukoha kohta.

Nüüd aga teatas portaal Videocardz, et varastatud kaardid on hakanud müügile tulema ja seda Vietnamis. Tooted on tavalisest odavama hinnaga ning vaid 30 päeva kestva garantiiga. 

Ei ole teada, mis kaardid täpselt varastati, kuid üks klient, kes teatas probleemist registreerimisel, oli ostnud kaks RTX 3080 Ti’d. Peale selle pole Nvidia ega keegi teine kinnitanud summat, mille eest videokaarte varastati.

Nvidial on teada röövitud kaartide seeria numbrid ning neid ei saa registreerida. Registreerimine on vajalik pikendatud garantii ja muude funktsioonide jaoks.

Nvidia ei täpsustanud ka ettevõtet, kes Vietnamis varastatud videokaarte müüb, kuid ütles, et tegu ei ole mõne väikese kohaliku edasimüüjaga. Jääb üle vaid oodata ja vaadata, mis ette võetakse, kui firma tõepoolest müüb varastatud tooteid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.