Mängud

“Disco Elysiumi” arendaja: me ei teadnud alguses mängude tegemisest mitte midagi

Saime teada, et "Disco Elysium" tuleb veel sel aastal Switchile ja Xboxile.Foto: ZA/UM

Rubriiki toetab

Vahel on eduks vaja lihtsalt pealehakkamist ja kirge. Seda tõestab ehedalt 2019. aastal ilmunud eestlaste loodud arvutimäng “Disco Elysium”, mille arendajatel ei olnud alustades aimugi, kuidas mänge tegema peaks.

Mängusaates “Puhata ja mängida” käis külas “Disco Elysiumi” juures kunstnikuna töötav Kaspar Tamsalu, kes meenutas, kuidas projektiga aastate eest algust tehti. Tamsalu sõnul alustati õhinapõhiselt ideest ja ta tunnistab, et toona ei olnud mitte ükski arendustiimi liige varasemalt mängude loomisega kokku puutunud.

“Meil videomängudisainereid ei olnud päris mitu aastat tiimis mitte ühtegi,” räägib Tamsalu. “Tulid kokku kunstnikud, kirjanikud, mingid endised rokkmuusikud ja nii edasi. Hästi kirev ja boheemlaslik gäng.”

Küsimusele, kuidas sellises olukorras on üldse võimalik midagigi valmis arendada, vastab Tamsalu, et “Disco Elysiumi” loomisprotsess nõudis muuseas väheseid kokkupuutepunkte reaalse eluga.

“See tahab suures koguses mingit maagilist mõtlemist, totaalset rumalust ja väheseid puutepunkte reaalse eluga,” räägib Tamsalu ja lisab, et asja juurde käivad ka 15-tunnised tööpäevad ning nädalavahetustel Unity mängumootori tundmaõppimine.

Aja jooksul liitus tiimiga kogenud programmeerijaid, kuid Tamsalu sõnul saadi alguses vajalikud oskused kätte internetis guugeldades või YouTube’ist videoid vaadates. Meeskonda hoidis koos ka kambavaim ja usk sellesse, et tehakse unikaalset mängu, millesarnast varem nähtud ei ole.

Tamsalu peatus põgusalt ka “Disco Elysiumi” tiimi tulevikuplaanidel. Hetkel on arendusega aktiivselt seotud väidetavalt umbes 30 inimest, kes töötavad selle nimel, et tuua “Disco Elysium” veel sel aastal Nintendo Switchile ja Xboxi konsoolidele.

Kaugematest tulevikuplaanidest Tamsalu pikemalt ei räägi, kuid ta annab siiski aimu, et arendajad soovivad jätkata “Disco Elysiumi” maailmas lugude rääkimisega. Tamsalu sõnul tõmmati arenduse käigus “Disco Elysiumi” mastaapi väga suures ulatuses kokku ning ta leiab, et tulevikus oleks tore veel selles maailmas toimuvaid lugusid mängijateni tuua.

Intervjuud Kaspar Tamsaluga saad vaadata siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.