Mängud

Eesti kaitseliitlased võitsid arvutimängus “ARMA 3” peetud lahingus Briti sõjaväelasi

Virtuaalne Eesti sõdur enne lahingu algust.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Eesti Kaitseliidu neliteist võitlejat tegid realistlikus militaarmängus “ARMA 3” tuule alla Briti armee Royal Yeomanry rügemendi üksusele, kirjutatakse Kaitseliidu kodulehel.

Virtuaalne lahing lõppes eestlaste võiduga seisuga 4:2. Selle tulemuse teeb veel eriti magusaks asjaolu, üritus toimus Ühendkuningriigi kaitseatašee ettepanekul.

Eesti ja Briti virtuaalvägede vahel toimunud lahing koosnes kolmest stsenaariumist: objektirünnak, linnalahing ning ööreid. Eesti lippu hoidis kõrgel ESTF ehk Estonian Special Task Force, kaitseliitlasest koosnev militaar-simulatsiooni kommuun, mille lõid 2014. aastal Rando Väljaots ja Siim Kurvits. Muide, ESTF ootab ka uusi sõjasimulatsioonidest huvituvaid inimesi endaga liituma. Rohkem infot selle kohta leiad nende Discordi serverist.

Kaitseliidu peastaabi ülema kolonel Eero Rebo sõnul annab simulatsiooni kasutamine erinevate tasandite juhtidele võimaluse, teha odavalt suurel hulgal taktilisi sooritusi ning neist õppida, kuna virtuaalses lahingus tehtud vead saab palju lihtsamini andeks kui apsakad reaalsetes lahingolukordades.

“ARMA 3” on realistlik sõjasimulaator, mida on kõigil huvilistel võimalik ka ise proovida. Hetkel on see mäng Steamis võimsalt alla hinnatud ja maksab tavapärase 28 euro asemel 7 eurot.

Need, kes soovivad oma silmaga näha, kuidas eestlased brittidele tuule alla, saavad videopildis lahingut järele vaadata. Ole hoiatatud, et madina algusest lõpuni ära vaatamiseks pead varuma neli tundi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.