Eesti mäng “Disco Elysium” on ilmselt juba kuu ajaga arenduskulud tasa teinud

"Disco Elysium" jõuab laiema publikuni.Foto: ZA/UM Studios

15. oktoobril ilmunud Eesti stuudio ZA/UM loodud videomäng “Disco Elysium” on pooleteise kuuga tõenäoliselt teeninud piisavalt kasumit, et arendajad kahjumist välja tuua, selgub äsja avaldatud ZA/UMi majandusaasta aruandest.

Stuudio majandusaasta aruanne käsitleb 16-kuu pikkust perioodi 2018. aasta 1. jaanuarist kuni käesoleva aasta 30. aprillini. Selgub, et selle aasta kevadel oli ZA/UMi kahjum 617 246 eurot.

Veebikeskkonna SteamSpy andmete kohaselt jääb “Disco Elysiumi” endale soetanud Steami kasutajate hulk 100 000 ja 200 000 inimese vahele. Mängu baashind on 39,99 eurot, seega kui võtame aluseks, et selle summa on välja käinud näiteks 100 000 inimest, siis on kokku teenitud 4 miljonit eurot.

“Disco Elysiumis” kehastub mängija mõrvamüsteeriumit lahendavaks elupõletajast detektiiviks.Foto: kuvatõmmis.

Sellest summast võtab Steam endale 30% ehk 1,2 miljonit eurot. See tähendab, et ZA/UM on “Disco Elysiumi” pealt teeninud minimaalselt 2,8 miljonit eurot. Reaalne kasum on siiski suurem – Steamis omab mängu rohkem kui täpselt 100 000 inimest ning “Disco Elysium” on müügis ka GOG.com keskkonnas.

Tulevik näib “Disco Elysiumi” jaoks samuti helge. Hetkel on mäng Steamis ja GOGis 20% alla hinnatud, jõulukingihooaeg on kohal ning kriitikud ja mängijad on “Discot” taevani kiitnud. Meie arvustaja lisab kiidulaulule enda hääle ja ajakiri “Digi” detsembrikuu numbrist näed, kuhu paikneb mäng meie aasta parimate nimekirjas.

Järgmisel aastal jõuab hetkel ainult arvutile saadaval olev “Disco Elysium” ka PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.