Mängud

Eesti mängu “Disco Elysium” stsenarist nomineeriti mainekale kirjandusauhinnale

"Disco Elysiumi" edukäik jätkub.Foto: ZA/UM

Eelmisel aastal ilmunud Eesti stuudio ZA/UM loodud videomängu “Disco Elysium” stsenarist Robert Kurvitz nomineeriti parima mängustsenaariumi kategoorias mainekale Nebula kirjandusauhinnale.

Science Fiction and Fantasy Writers of America mittetulundusühingu jagatavaid Nebula auhindu peetakse üheks prestiižemaks ulme- ja fantaasiakirjanduse autasuks maailmas. Lisaks laua- ja videomängudele autasustatakse ka parimaid romaane, lühilugusid, novelle ja filmi- ning telestsenaariumeid.

Parima mängustsenaariumi kategooria nominendid pärinevad nii video- kui ka lauamängude valdkondadest. Koos Kurvitzaga nomineeritud veel “The Outer Worldsi”, “Outer Wildsi”, “The Magician’s Wokrshopi” ja “Fate Accessibility Toolkiti” tegijad.

“Disco Elysium” on eelmise aasta 15. oktoobril ilmunud rollimäng, milles mängija kehastub elupõletajast detektiiviks. See võeti hästi vastu nii mängijate kui ka kriitikute poolt ning kujunes The Game Awards auhinnagaalal kõige edukamaks videomänguks. Ka meie hindasime “Disco Elysiumit” kõrgelt.

Nebula auhindade võitjad selguvad 30. mail Los Angeleses toimuval tseremoonial.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses