Eesti mänguarendajad käisid Kalašnikoviga kõmmutamas, et enda uude mängu realistlikke relvi lisada

Ma olen üsna kindel, et sinu tavaline tööpäev selline välja ei näe.Foto: Brandon Marsh

Eesti suurimas mängustuudios Creative Mobile suhtutakse enda töösse tõsiselt. Selleks, et lisada töösolevasse mängu “Into the Radius” realistlikke tulirelvi, käidi Tondi lasketiirus ise järele proovimas, mida Kalašnikoviga kõmmutamine endast tegelikult kujutab.

Kuna “Into the Radiuses” saab kasutada ka muid relvi peale Kalašnikovi, siis ei piirdunud ka arendajad ainult sellega. Veel löödi käed külge Makarovi püstolile, Sig-Sauer M400 automaadile ja Winchesteri vintpüssile.

“Mulle tuli kohe meelde Eesti kaitseväes veedetud aeg,” muljetab üks “Into the Radiuse” tiimi liige. “Ma olin juba ära unustanud relvaõli ja püssirohu lõhna ning selle, kui pikaks need aroomid riiete külge jäävad.”

“Uurimustöö” jättis endast maha hulgaliselt padrunikestasid.Foto: Brandon Marsh

Videomängudes on relvadega tunduvalt lihtsam ümber käia kui päriselus. “Kindlasti peab vaatama, et sa relvast välja tulevatele padrunikestadele ette ei jääks,” muljetavad Creative Mobile’i liikmed. “Mina sain näiteks ühe kuuma 9-millimeetrise kestaga vastu pead!”

Lisaks tulistamisele saadi lasketiirus kasulikku infot ka muude relva aspektide kohta. Kui enamikes mängudes hüppab salv relvast välja vaid ühe kiire nupuvajutusega, siis reaalses elus see nii lihtne ei ole. Kiire laadimine on miski, mis nõuab harjutamist ja võib olla võhiku jaoks üsna keeruline.

Lasketiirus õpitut kavatsetakse rakendada ka “Into the Radiuse” arenduses. “Me peaksime mängus olevad relvad kindlasti valjemaks muutma,” selgitavad mängu arendajad. “Reaalsed relvad teevad videomängudega võrreldes palju rohkem häält.”

Käivad töö ja lõbu koos.Foto: Brandon Marsh

Veel saadi uusi ideid, milliseid visuaalseid efekte peaks mängu lisama, et relvad ja tulistamine näiksid realistlikumad, ning kuidas tulirelvade tegelikku kaalu edukamalt videomängu üle kanda.

“Into the Radius” on virtuaalreaalsusmäng, mille tegevus toimub 15 aastat pärast seda, kui väikeses Venemaa kaevanduslinnas tõstab pead seletamatu fenomen. Mängijad peavad ohtlikus ja kummalises maailmas missioone läbima, asju koguma ja surmavaid anomaaliaid vältima.

Steamis on mäng hetkel saadaval Early Accessis ja maksab 27,99 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.