Mängud

Eesti poodides müüakse PlayStation 5 konsoole hullumeelselt kõrgete hindadega

Kuressaares müüakse PlayStation 5 peaaegu 1400 euroga.Foto: kuvatõmmis

Hetkel on Eestis PlayStation 5 mängukonsoole saadaval vaid üksikutes poodides, kuid potentsiaalsed ostjad peavad arvestama röögatult kõrgete hindadega.

Elektroonikapoed Smartech, Caver ja Electro küsivad PlayStation 5 eest oluliselt kõrgemat hinda kui eraisikutest edasimüüjad portaalides soov.ee ja okidoki.

Kui enamast on Eestis PlayStation 5 hinnad jäänud 550-600 euro juurde, siis Smartechis maksab Sony uusim mängukonsool hetkel 1129 eurot. Kodutehnikat ja elektroonikat pakkuv pood Caver küsib PlayStation 5 eest lausa 1213 eurot.

Hinnaskaala kõige kõrgemal pügalal asub aga Kuressaare elektroonikapood Electro, kus on PlayStation 5 hinnaks määratud lausa 1360 eurot.

Miks nii kõrged hinnad?

PlayStation 5 on mõistagi kuum toode, mille eest on paljud valmis välja käima väikese varanduse, kuid Caveri esindaja selgitas Diktorile, et krõbedate hindade taga on toodete kõrged sisseostuhinnad.

“PlayStation 5 on meil sellise hinnaga meil, kuna tooted tulevad meie lehele müüki automaatselt partnerladude liidestusest ning kui hulgiladu määrab sisseostuhinna, siis see peegeldub samamoodi automaatselt läbi müügihinnavalemi meie lehele,” räägib Caveri esindaja Diktorile. “

“Antud toote puhul oleme kursis, et tegemist on tavapärasest kõrgema hinnaga, kuid kahjuks 500-600 eurot jääb meie sisseostuhinnale kõvasti alla.”

“Sellise hinna juures on eeliseks see, et saame pakkuda kiiret tarnet kliendile ning konsooli 2-3 päevaga kohale toimetada. Kui vaadata teisi poode, kes pakuvad konsooli 500-600 euro hinnavahemikus, siis neil on see toode kas välja müüdud või teadmata pika tarneajaga.”

Soovist ja okidokist saab odavamalt

Kummalisel kombel saab hetkel Eestis PlayStation 5 odavamalt kätte erinevatest oksjoni ja ostu-müügiportaalidest. Kui varasemalt on Soov.ee ja okidoki kasutajad müünud PlayStation 5 poodidest oluliselt kallimate hindadega, siis hetkel on olukord vastupidine.

Portaalis Soov.ee on hetkel müügis viis PlayStation 5 mängukonsooli. Neist kõige odavama hind on hetkel 875 eurot, kalleima hinnaks on 999 eurot. Okidokis on hetkel müügis üks PlayStation 5, mille eest küsitakse 1000 eurot. Need hinnad on mõistagi väga kõrged, kuid võrreldes poodidega siiski märgatavalt odavamad.

Ostjatel tasub kindlasti olla ettevaatlik, sest hetkel kahtlustavad ühe Eesti e-poe kliendid seoses PlayStation 5 müügiga musta mängu ning see e-pood saatis hiljuti kõigile PlayStation 5 eeltellijatele raha tagasi. eBays on PlayStation 5 konsoolid müügil lausa 2000 dollariga. Kuid samas saab ka odavamalt: Eestis pandi äsja üks uhiuus PlayStation 5 oksjonile 1 euroga.

Meie kirjutame oma PlayStation 5 arvustuses, et tegu on muljetavaldava masinaga, kuid kõik siiski roosiline ei ole. Kui sa ei ole veel kindel, milline uue põlvkonna mängukonsool on parim, siis loe meie PlayStation 5, Xbox Series X-i ja Xbox Series S-i võrdlust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.