Mängud

Eestis korraldatakse mänguarendusvõistlus, kus võib võita 1000 eurot

Kahe päevaga mängu teha ei ole lihtne, aga auhind on võimas.Foto: Gamecan

Rubriiki toetab

12.-14. märtsini toimub Eestis mänguarendusvõistlus ehk gamejam “Can You Jam?”, mille raames peab 48 tunniga valmis arendama töötava videomängu. Parima mängu loojad saavad auhinnaks 1000 eurot.

Gamejamil osalemiseks ei ole vaja suurt kogemustepagasit ja professionaalseid oskuseid. Meeskonnaliikmed leitakse ürituse Discordi kanalist ning igal sammul on nõu ja jõuga abiks mentorid. Gamejamid on eriti kasulikud neile, kes soovivad saada jalga kohaliku mängutööstuse ukse vahele.

Võistluse ülesehitus on lihte: tiimidel on aega kaks ööpäeva, et valmis teha oma mäng. Võistluse lõpus saavad kõik osalejad hääletada oma lemmikmängude poolt, nii selgitatakse välja pingerida ja lõpuks ka võitja.

Ühes tiimis võib maksimaalselt olla kuus liiget, kuid korraldajate sõnul on soovitatavad kolme-nelja liikmega meeskonnad. Tiimiliikmeid on võimalik leida võistluse Discordi kanali vahendusel, siit saad ürituste kohta ka muud jooksvat ja kasulikku infot. Silma tasub peal hoida ka ürituse Facebooki lehel.

“Can You Jam?” gamejami korraldab Pärnu mängustuudio Gamecan, kes on eelkõige tuntud mitmikmängu “Overstep” arendajatena. Veebruari alguses rääkis Gamecani tegevjuht Marten Palu Diktorile, et stuudiol on töös mitmeid uusi projekte, mis hõlmavad ka rahvusvaheliselt tuntud mängustuudioid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.