Mängud

Eestis loodi virtuaalne autospordisari, kus saavad osaleda kõik soovijad

Sõidetakse simulaatoril "rFactor 2", mille saab kätte Steamist.Foto: Steam

Iga päev kuuleme tühistatud või edasilükatud autospordiüritustest. F1 sõitjad Max Verstappen ja Lando Norris osalevad virtuaalsetel võidusõitudel. FIA (Rahvusvahelise autospordi liit) Euroopa Autoralli Meistrivõistluste korraldajad avalikustasid virtuaalse Assoori saarte rallietapi “Dirt Rally 2.0” platvormil. See näitab, et päris võidusõidule on alternatiiv millega tegeletakse ka meil siin, Eestis.

Olukord Eestis ja mujal maailmas soosib e-autospordi tegevusvaldkonda ning seoses sellega otsustasid Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu meeskond korraldada sõitjatele lühisarja Igamehe Sõiduõhtud.

EVAL-i korraldatud Vormel 3 virtuaalne Barcelona etapp. Foto: EVAL

Võistlussari koosneb iganädalastest sõitudest, mis toimuvad kuuel järjestikusel nädalal. Sõidud on lühikesed ning eesmärk on korraldada lõbusõite võidusõidu võtmes. Oodatud on kõik, kes omavad arvutitele ja konsoolidele mõeldud riistvara rooli ja pedaalide näol.

Võistlussari sõidetakse “rFactor2” mängu peal, mille on võimalik endale soetada Steami rakenduse kaudu. Korraldajad koostasid ka võistlussarja üldjuhendi, mis on abiks neile, kelle jaoks rFactor2 ja simracing on võõras.

Igamehe Sõiduõhtud kalender:

18.03 – RUF CTR (Yellowbird)
25.03 – StockCar 2015
01.04 – KartCup
08.04 – Volkswagen FunCup
15.04 – Nissan Skyline R34
22.04 – Mercedes-Benz CLR

Sõidud toimuvad ühises “rFactor2” serveris ja eelnevalt registreerimine ei ole vajalik. Ajavõtusüsteemi kaudu on võimalik jälgida reaalajas ringiaegu ja sõitude kulgu.

Simtech GT 2020 etapp Daytona ringrajal. Foto: EVAL

Sõidetavad ringrajad avalikustame Discordi vahendusel sõidule eelneval päeval. Sõidud kantakse kõikidele huvilistele üle YouTube’i vahendusel kommentaatorite abiga.

EVAL ei katkestanud ka põhi-võistlussarjade “Simtech GT” ning Vormel 3 korraldamist. Just Vormel 3 ringrajasarja etapp toimub taaskord sellel nädalavahetusel. Vormel 3 otseülekanne toimub sellel pühapäeval algusega kell 19:30.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses