Mängud

Eestis otsitakse täiskohaga “Minecrafti” eksperti, kes hakkaks juhtima tuntud juutuuberite kanaleid

Kui otsid teistsugust tööd, siis minecrafterist omapärasemat ametit on raske leida.Foto: Mojang Studios

Rubriiki toetab

Eesti ettevõte Exela Media Group pakub tööd professionaalsele minecrafterile, kes organiseeriks videomängu “Minecraft” põhjal sisu loomist ja töötaks koos tuntud rahvusvaheliste YouTuberitega.

“Täiskohaga minecrafter hakkaks juhtima juba praegu YouTube’is
tegutsevate ja üle poolele miljonile subscriberile “Minecrafti” videoid
tootvate kanalite tiime,” selgitab Exela Media projektijuht Mark Tisler.

Palgatav minecrafter ei tegeleks seega ainult videote loomisega, vaid oleks mitmetes erinevates valdkondades tegutsevate meeskondade juht. Töökuulutuses seisab, et vedama hakatakse suurte YouTube’i kanalite videotiime, disainereid ja loovmeeskondasid.

Kes need suured ja tuntud sisuloojad on? Seda ei ole Tisleri sõnul võimalik hetkel avaldada, kuna tegijad soovivad väidetavalt jääda anonüümseks.

Mitte mingi lastetöö

Kui “Minecraft” on eelkõige populaarne just nooremate mängijate seas, siis alaealist minecrafteri rollis näha ei taheta. Edukas kandidaat on kindlasti vähemalt 18-aastane.

Lisaks süvitsiminevatele teadmistele “Minecrafti” mängust eeldatakse minecrafterilt ka oskust ja võimekust juhtida “Minecrafti” loovtiimi, planeerida ja teostada ideid ning võimekust tagada kasvava YouTube’i kanali edu. Töötatakse rahvusvahelises keskkonnas, seega inglise keel peab väga hästi suus olema.

Minecrafteri õlule jääb ka juba olemasoleva meeskonna laiendamine. Tiimile peab täiendust otsima potentsiaalsete videomonteerijate, disainerite ja “Minecraftis” kogenud ehitajate näol.

Foto: Exela Media

Konkurentsivõimelist palka on võimatu maksta

Palgataval minecrafteril on seega ohtralt kohustusi ja vastutusalasid, mida kompenseeritakse töökuulutuse kohaselt “väärika” palgaga.

Saab selgeks, et “väärikas” palk ei tähenda ilmtingimata konkurentsivõimelist töötasu, sest teist sellist ametit ju ei eksisteeri. Mida tähendab “konkurentsivõimeline” olukorras, kus konkurents on olematu?

“Palga lepime kokku lähtuvalt inimese võimetest ja oskustest.
Väärtuslikule töötajale ei ole meil kunagi kahju head tasu maksta,” selgitab Tisler. “Kuna Eesti turul puudub antud alal konkurents, siis ei saa öelda, et pakume konkurentsivõimelist palka.”

Tisler ei oska ka pakkuda, millist tasu saavad sarnasel positsioonil töötavad inimesed välisriikides, kuna töötasu sõltuvat mitmetest eri faktoritest.

“Me ei tea isiklikult kedagi, kes ka väljaspool Eestit minecrafteri täiskohaga tööle võtaks, enamasti tegutsetakse sellel alal kas vabakutselistena või projektipõhiselt,” räägib Tisler.

Potentsiaalsest palganumbrist ei räägita, kuid vähemalt on raskel koroona-ajal võimalik minecrafteril tööd teha ka kodust. Tavatingimustes eeldatakse aga Tartus asuvas kontoris regulaarselt kohal käimist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.