Mängud

Eestis saad järelturult PlayStation 5 kätte üllatavalt mõistliku hinnaga

Konsooli kohta, mida kuskil kunagi müügis ei ole, müüb PlayStation 5 üllatavalt hästi.

Kui oled üritanud Eestis osta PlayStation 5 mängukonsooli, siis tead, et enamasti pead arvestama 800-1000 euro suuruse väljaminekuga. Nüüd aga on Sony uusima konsooli hinnad Eestis kukkuma hakanud.

Eesti e-poodides on asjad jätkuvalt hullud: PlayStation 5 hinnad jäävad 800 ja 1050 euro vahemikku. Kui mõnda aega tagasi olid hinnad sarnased ka järelturul, siis täna on olukord kohalikes ostu-müügi portaalides oluliselt ostjasõbralikum.

Väike juurdehindlus on olemas, kuid sellise hinnaga ei saa PlayStation 5 hetkel ühestki Eesti poest. Foto: kuvatõmmis

Näiteks portaalis osta.ee pakutakse hetkel ühte plaadimängijaga PlayStation 5 konsooli 600 euroga, mis on kõigest umbes 50 eurot kallim hinnast, mida sama masina eest küsitakse näiteks Euronicsis, Elisas või Telias. Tasub ära mainida, et kõnealune konsool on päriselt ka kasutatud ja juba karbist välja võetud, kuid võrreldes kõigest paari nädala taguste hindadega on küsitav summa madal.

Soov.ee portaalis on pilkupüüdvaid pakkumisi veel. Ühte kasutamata plaadimängijaga PlayStation 5 konsooli müüakse 650 euroga: juurdehindlus on olemas, aga poes maksad ikka sadu eurosid rohkem. Pakutakse ka ühte plaadimängijata konsooli, mille hinnaks on 570 eurot. Taaskord, Elisas, Telias või Euronicsis maksaksid selle masina eest vähem, aga nendesse poodidesse jõuab PlayStation 5 haruharva ja varusid jätkub vaid paariks minutiks.

Ka okidoki portaalis hakkab silma paar ahvatlevat pakkumist. Avamata pakendis plaadimängijaga konsooli saad siin 590 euroga, sarnaseid masinaid müüakse veel ka 650 euroga. Veel müüakse 550 euroga plaadimängijata konsooli. Seda on küll vähe kasutatud, kuid hind on üsna ahvatlev.

Ostu-müügi portaalides PlayStation 5 jahtides tasub siiski jätkuvalt olla ettevaatlik. Hinnad küll kukuvad ja kohati on konsool võimalik juba kätte saada ilma väikest varandust välja käimata, kuid kuskile ei ole kadunud ülikallid masinad. Jätkuvalt hakkab silma ka 800 ja 900 euroga müüdavaid konsoole ning odavamad masinad leiavad enamasti kiirelt uue omaniku.

Kui aga soovid kindlasti PlayStation 5 soetada ja ei viitsi oodata, millal uus partii suuremate ja usaldusväärsemate kohalike edasimüüjateni jõuab, siis praegu ei ole ostu-müügi portaalidel silma peal hoidmine halb mõte. Asjalikke pakkumisi leidub ja neid ei pea tikutulega taga otsima.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.