Mängud

Eestis tuleb PlayStation 5 uuesti müügile detsembris, kuid jaole saavad ainult kiiremad

Foto: Sony

Telia kinnitas Diktorile, et järgmine partii PlayStation 5 mängukonsoole plaanitakse müügile tuua detsembris. Lisaks Sony uutele mängumasinatele hakatakse pakkuma ka Microsofti uue põlvkonna konsoole Xbox Series X ja Series S.

“PlayStation 5 konsoolid olid Telia e-poes müügil, kuid kuna konsoolide müügile tulemist on pikisilmi oodatud ja nõudlus nende osas on suur, siis esmalt müüki tulnud kogused müüsime läbi kahe tunniga,” räägib Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf.

“Järgmine partii konsoole on müügile jõudmas detsembri keskpaiku. Kuid nagu uute ja populaarsete seadmete puhul ikka, on saabuvad kogused esialgu väiksemad ega rahulda kogu nõudlust,” möönab Neudorf.

Eestis on seni pakutud vaid plaadimängijaga PlayStation 5 versiooni.

Lisaks Teliale plaanib PlayStation 5 varusid täiendada ka Elisa, kus Sony uus konsool osutus 19. novembril toimunud öömüügis nii populaarseks, et ostjate massid lõid e-poe rivist välja ja kõik masinad müüdi läbi paarikümne minutiga. Elisa ei ole veel täpsustanud, millal järgmine PlayStation 5 partii müügile jõuab.

Neudorfi sõnul plaanid Telia müügile tuua ka uue põlvkonna Xboxid ning siin osatakse rääkida ka kindlatest kuupäevadest. Xbox Series X ja Series S peaksid Telia e-poodi jõudma 8. detsembril, kuid hindade osas veel selgust ei ole.

Eesti poodides hetkel PlayStation 5 mängukonsoole saadaval ei ole, küll aga pakutakse mitmel pool taskukohase hinnaga Microsofti tehniliselt tagasihoidlikumat uut konsooli Xbox Series S-i.

Ostjatel tasub kindlasti olla ettevaatlik, sest hetkel kahtlustavad ühe Eesti e-poe kliendid seoses PlayStation 5 müügiga musta mängu. PlayStation 5 konsoole pakutakse ka Eesti müügiportaalides, kus hinnad kerkivad aga lausa 1200 euroni. Välismaal on asjad veel hullemad: eBays on PlayStation 5 konsoolid müügil lausa 2000 dollariga. Kuid samas saab ka odavamalt: Eestis pandi äsja üks uhiuus PlayStation 5 oksjonile 1 euroga.

Uus DualSense pult, mis tuleb kaasa PlayStation 5-ga. Foto: Sony

Meie kirjutame oma PlayStation 5 arvustuses, et tegu on muljetavaldava masinaga, kuid kõik siiski roosiline ei ole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.