Mängud

Eestis valmib legendaarse arvutimängu “Heroes of Might and Magic” spirituaalne järg

"Heroes of Might and Magic VII" kallal on Ott Madis Ozolit isiklikult töötanud.Foto: Limbic Entertainment/Ubisoft

Rubriiki toetab

Eesti mänguarendaja Ott Madis Ozolit avaldas mängusaates “Puhata ja mängida”, et kodumaine stuudio Placeholder Gameworks, milles ka Ozolit kaasa teeb, töötab uue mängu kallal, mis on inspireeritud ilmakuulsast “Heroes of Might and Magic” strateegiamängude seeriast.

“Mul tuli hulk aega tagasi mõte, et teeks mingi adventure-strategy spinoff mängu, mis oleks “Heroesest” inspireeritud,” räägib Ozolit. “Selle mõtte eelis on, et ma olen pidanud suurema osa “Heroese” mängust ise valmis koodima. Meil on olemas kunstnikud, keda me saaksime kasutada. Meil on olemas helilooja. Meil on olemas kirjanikud, keda saame kasutada.”

“Meil on tiim olemas, et midagi sellist teha väiksemas skaalas ja me otsustasime, et eks me proovimegi siis midagi sellist teha. Vaatame, mis sellest saab. Me teeme “Heores of Might and Magicu” spirituaalse järglase.”

Ozolit on varasemalt isiklikult “Heroes of Might and Magicu” seeria arendamisega kokku puutunud. Ta selgitab saates, et suurem osa “Heroes of Might and Magic VII” tehisintellektist on tema tehtud, kuid ta ei ole tulemusega eriti rahul. Ozolit rõhutab siiski, et Placeholder Gameworksi uus mäng ei ole “Might and Magicuga” seotud ning selle seeria levitaja Ubisoftiga koostööd ei plaanita.

Uue mängu arendus on veel algfaasis, kuid Ozoliti sõnul loodetakse midagi konkreetset näidata järgmisel aastal.

Eelmine mäng on edukas

Uue projekti teeb võimalikuks Placeholder Gameworksi eelmine mäng “Death and Taxes”, mis ilmus 2020. aasta veebruaris arvutile ja septembris Nintendo Switchile. Ozoliti sõnul on sellel mängul läinud üle ootuste hästi: hiljuti ületas “Death and Taxesi” müüginumber 100 000 piiri.

“Meie esialgne mõte oli, et kui 10 000 koopiat tuleks esimese aastaga, siis oleks päris timm. Saaksime ennast kuidagi ära toita,” meenutab Ozolit. “Nüüd on meil vähem kui pooleteise aastaga 100 000 koopiat.”

Tänu Poola koostööpartneritele ilmus “Death and Taxes” ka Nintendo Switchile, kus see on Ozoliti sõnul müünud umbes 15 000 koopiat. Ta kinnitab ka, et käesoleva aasta jooksul jõuab mäng Xboxi ja PlayStationi konsoolidele.

Pikemat intervjuud Ott Madis Ozolitiga saad vaadata siin:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.