Mängud

Eestlased kulutasid eelmisel aastal videomängudele üle 8 miljoni euro

Võrreldes varasemaga kulutasid eestlased mullu videomängudele oluliselt rohkem raha.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Eestis osteti 2020. aastal videomänge umbes 10 miljoni dollari ehk 8,1 miljoni euro eest, selgub turu-uuringute firma Statista ülevaatest.

Eestlaste seas on kõige populaarsemad netipoodidest ostetud allalaetavad videomängud, millele kulutati lõppenud aastal 5 miljonit dollarit. Menukad on ka mobiilimängud, mille mullune käive küündis 4,5 miljoni dollarini. Erinevatele online-mängudele kulutati umbes pool miljonit dollarit.

Võrreldes 2019. aastaga olid eestlased mullu valmis videomängudele kulutama oluliselt rohkem raha. Kui 2019. aastal kasvas turg võrreldes varasema aastaga umbes 10%, siis mullu oli tõus 2019. aastaga võrreldes umbkaudu 20%. See tähendab, et koroona-aastal olid eestlased altimalt valmis kulutama meelelahutusele, mida saab nautida koduseinte vahel.

Mõneti on kasvanud ka ühe inimese mängudele kulutatav keskmine summa. Kui 2019. aastal kulutas üks tarbija aastas mängudele keskmiselt 18,62 dollarit ehk 15,23 eurot, siis mullu tõusis see summa 16,23 euroni.

Prognooside kohaselt jätkab Eesti mängururg kasvu ka sellel aastal. Eeldatavasti saab 2021. aasta käibeks umbkaudu 11 miljonit dollarit, mis asetaks Eesti mänguturu globaalses pingereas 117. kohale. Tabeli tipus asub Hiina, teisel kohal on USA ja kolmandal Jaapan.

Vaata ka meie ülevaadet arvutimängudest, mis Eestis eelmisel aastal kõige paremini müüsid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.