Mängud

Eestlased tahtsid jõulukingiks PlayStation 5, kuid leppisid Switchi ja PlayStation 4 mängudega

Rubriiki toetab

Detsembris läksid Euronicsis kõige paremini kaubaks Nintendo konsoolid, mängud ja tarvikud, kuid ka PlayStation 4 mängud. Väga suurt huvi tunti ka PlayStation 5 konsoolide vastu, mille varusid loodetakse esimesel võimalusel täiendada.

“Euronicsi kauplustes osutus läinud aasta lõpus populaarseimaks platvormiks Nintendo Switch, mis tuli esikohale nii konsoolide kui ka tarvikute müügis,” selgitab Euronicsi turundusdirektor Kristjan Terase.

“Mõneti üllatuslikult saatis müügiedu ka Nintendo Game & Watch retrokonsooli, mida toodetakse piiratud koguses.”

Retrokonsool Nintendo Game & Watch osutus eestlaste seas üllatavalt populaarseks.Foto: Nintendo

Jõulukuul tundsid eestlased kõige suuremat huvi Nintendo ja PlayStationi mängude vastu. Detsembrikuu suurima müügieduga mäng oli igihaljas “GTA V”, kuid hästi läks ka Switchi mängudel “Animal Crossing: New Horizons” ja “Minecraft”.

Uuemaid mänge mahtus kõige populaarsemate teoste sekka üsna vähe. Lisaks “Animal Crossingule” murdsid müügiedetabeli tippu veel kõige uuem “FIFA” ja “Cyberpunk 2077”.

Detsembrikuu mängude TOP:

  1. Grand Theft Auto 5 Premium Edition (PlayStation 4)
  2. Animal Crossing: New Horizons (Switch)
  3. Minecraft (Switch)
  4. Cyberpunk 2077 (PlayStation 4)
  5. FIFA 21 (PlayStation 4)
  6. Mario Kart 8 Deluxe (Switch)
  7. Marvel’s Spiderman (PlayStation 4)
PlayStation 5 vastu tuntakse suurt huvi, kuid konsooli ennast saadaval ei ole.

Detsembris tunti väga suurt huvi ka pidevalt väljamüüdud PlayStation 5 mängukonsooli vastu. Terase sõnul loodetakse sel aastal PlayStation 5 tarneolukorra paranemisele, kuid veel ei ole teada, millal järgmine partii Sony konsoole müügile jõuab.

“PlayStation 5 osas ei saa me kahjuks midagi lubada ega ennustada. Loomulikult on meie ootus saada järgmine partii võimalikult ruttu kätte, aga isegi umbkaudsetest kuupäevadest oleks hetkel ennatlik rääkida,” räägib Terase.

“Nii nagu läinud aastal, mil müüsime ja tarnisime nii plaadimängijaga konsoole kui ka ilma, kavatseme täpselt sama valikut ka 2021. aastal pakkuda.”

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.