Mängud

Eestlaste “Disco Elysium” on kerkinud Steami üheks edukaimaks mänguks

"Disco Elysium" laiendab haaret.Foto: ZA/UM

Eelmisel aastal ilmunud Eesti stuudio ZA/UM loodud rollimäng “Disco Elysium” on tõusnud Steami suurima läbimüügiga mängude edetabelis kõrgele kohale ja selle mängijate hulk on viimase päeva jooksul hüppeliselt kasvanud.

Loo avaldamise hetkel on “Disco Elysium” Steami müügiedetabelis viiendal kohal ning seda edestavad vaid väga suurekaliibrilised teosed. Esikohal on täna ilmuv “Doom Eternal”, teist kohta hoiab “Borderlands 3”, kolmas on “Montster Hunter Worldi” lisa “Icebrone” ja neljandale kohale on maandunud aprillis ilmuv “Resident Evil 3”.

Steami statistikat jälgiva veebikeskkonna SteamChartsi andmeil on “Disco Elysium” hetkel ka üks Steami kõige kiiremini populaarsust koguvaid teoseid. Viimase 24 tunni jooksul on mängijate hulk kasvanud üle 420% ja loo avaldamise ajal mängib “Disco Elysiumit” peaaegu 5000 inimest.

Üheks suurenenud huvi põhjuseks on kahtlemata allahindlus – hetkel saab mängu kätte 25% soodusega. Kaasa aitab kindlasti ka positiivne meediakajastus BAFTA nominatsioonide näol. Ja patt oleks ka mööda vaadata asjaolust, et tegu on väga hea mänguga. Vähemalt meie arvame nii.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses