Mängud

Eksperdid: Xbox Series X tuleb tunduvalt odavam kui PlayStation 5

Kas PlayStation 5 on juba eos võitnud?Foto: imgur

Rubriiki toetab

Endine Microsofti ja EA mängustuudio juht Peter Moore ning analüütik Michael Pachter arvavad, et Microsoft tahab iga hinna eest turule tuua PlayStation 5-st odavama konsooli ja on valmis ka selleks, et Xbox Series X teenib kahjumit.

Pachter ja Moore arutasid PlayStation 5 ja Xbox Series X-i hinnapoliitikat mänguajakirjaniku Geoff Keighley taskuhäälingus. Pachteri sõnul ootab Microsoft hetkel, et Sony kuulutaks välja PlayStation 5 hinna, et siis Xbox Series X-ile madalam hind määrata.

“Minu arvates peab Sony PlayStation 5 eest küsima 500 dollarit ja Microsoftil on suur eelarve,” väitis Pachetr. “Kui nad (Microsoft, toim.) tahavad hinna 100 dollari võrra alla tuua ja esimest 10 miljonit konsooli subsideerida, siis seda nad ka teevad.

Pachter arvas, et hetkel on Microsofti strateegia oodata, mil Sony avalikustab PlayStation 5 hinna. Pärast seda kuulutatakse välja Xbox Series X-i hind, mis saab tema arvates olema 400 dollarit.

Xbox Series X.Foto: Microsoft

Moore leidis samuti, et uute konsoolide hind ei sõltu ainult riistvara maksumusest ja kättesaadavusest. Tema sõnul üritavad hetkel nii Sony kui ka Microsoft välja selgitada, kui suure kahjumimarginaaliga on võimalik PlayStation 5 ja Xbox Series X turule tuua.

“Praegu arvutavad mõlemad firmad, kui palju raha ollakse valmis kaotama esimese 12-18 kuu jooksul,” leiab Moore. Tema arvates töötab hetkel kõik Microsofti kasuks ning sarnaselt Xbox 360-le, mis alustas odavama hinna tõttu edukamalt PlayStation 3-st, on Microsoftil Xbox Series X-iga uuesti võimalus PlayStationist ette rebida.

PlayStation 5 ja Xbox Series X ilmuvad aasta lõpus. Hiljuti nägime esmakordselt mänge jooksmas uue Xboxi peal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.