Mängud

Ekspert: PlayStation 5 teeb Xboxile pika puuga ära, uued konsoolid ei tule meeletult kallid

Arvatakse, et Sony jätkab suuremate probleemideta konsoolituru domineerimist.Foto: Sony/Microsoft

Mänguturu analüütik on veendunud, et PlayStation 5 kujuneb Xbox Series X-ist oluliselt populaarsemaks mängukonsooliks. Arvatakse ka, et mõlema uue konsooli hinnad jäävad 450-500 dollari juurde.

Uuringufirma Ampere Analysis mängudivisjoni juht Piers Harding-Rolls leiab, et järgmise põlvkonna masinate saabudes jätkab konsooliturg langustrendi, kuid PlayStation näitab siiski Xboxile tagatulesid.

Harding-Rollsi sõnul tõusis konsooliturg haripunkti Xboxi ja PlayStation 2 päevil, mida müüdi kokku 179 miljonit ühikut. Sealt edasi on numbrid langenud – PlayStation 3 ja Xbox 360 jõudsid 171 miljoni inimeseni, PlayStation 4 ja Xbox One on seni ligi meelitanud 157 miljonit ostjat.

PlayStation 5 peaks Xbox Series X-ist korralikult rohkem müüma. (C) Foto: Ampere Analysis

Numbrid jätkavad kukkumist ka järgmise põlvkonna masinate saabudes, kuid PlayStationil on siiski suur eelis. Arvatakse, et aastaks 2024 on PlayStation 5 ostnud umbes 66 miljonit inimest, Xbox Series X on jõudnud aga 37 miljoni kasutajani.

Veel pakutakse, et käesoleva aasta lõpuks müüdud umbes 4,6 miljonit PlayStation 5 konsooli ja 3,3 miljonit Xbox Series X-i.

Sony avalikustas hiljuti PlayStation 5 disaini ja mainis ka, et uus konsool ei pruugi tulla kõige odavam. Avalikustati ka suur hulk uusi mänge, mis PlayStation 5 peale ilmuvad.

Tundub ka, et PlayStation 5 ja Xbox Series X ei ole ainsad uued konsoolid, mis aasta lõpus ilmuvad. Äsja “avalikustas” uue mängukonsooli ka kiirtoidukett KFC. See masin tuleb fritüüriga. Päriselt ka.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.