Mängud

Elagu kommunism! Hiinas asendati “PUBG” identse sotsialismi taevani kiitva patriootilise mänguga

Rubriiki toetab

Hiinas ei ole enam võimalik mängida populaarset Battle Royale mängu “PUBG”. Selle asemel saavad hiinlased nautida uut ja patriootlikest väärtusest kantud mängu “Game for Peace”.

“PUBGi” Hiinas levitav firma Tencent on aastaid üritanud saada riigi valitsuselt õigusi mängusiseste kosmeetiliste esemete müügiks. “PUBGi” vägivaldne sisu ei ole aga otsustajatele sobinud ja seega müügiõigust saadud ei ole. Nüüd otsustas Tencent “PUBGi” kinni panna ja kõik mängu kasutajad üle tõsta uude mängu nimega “Game for Peace”.

Väliselt “PUBGiga” äravahetamiseni sarnane mäng on saanud uue sotsialismi propageeriva sisu. “Game for Peace” on pühendatud Hiina Rahvavabariigi kangelaslikule õhuväele ja sisuks on terroristide vastu võitlemine. Vägivalla vähendamiseks mängijad enam ei sure, vaid lehvitavad rõõmsalt oma “tapjale” ja haihtuvad.

Mõistagi on “Game of Peace’il” olemas ka õigused mängusiseseks esemete müügiks. “PUBGil” oli Hiinas 70 miljonit aktiivset kasutajat päevas ja mängu vahetusega soovib Tencent teenida kopsakad 1,18 – 1,48 miljardit dollarit aastas. Mängureid võib ootamatu muutus nõutuks teha, kuid Tencenti aktsia tõusis päevaga 2 protsenti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.