Enam halvemini pole võimalik: Need on 10 kõige kohutavamat mängu Steamis

Et hinnata head, on vaja tunda halba.Foto: Kotaku

Võrratutest mängudest räägime me iga päev, kuid ei ole head ilma halvata. Selleks, et tõeliselt parimate mängutegijate loomingut nautida, peame julgema otsa vaadata kõige hullematele videomängudele.

Seega võtame julguse kokku ja vaatame üle, millised on kasutajate arvustuste põhjal Steami 10 kõige kohutavamat videomängu, mida kõik peaksid vältima nagu katku.

Madinat on palju, aga see pole väga nauditav.Foto: Koei Tecmo

10. Dynasty Warriors 9

“Dynasty Warriors 9” on võitlusmäng, mille arvutiversioon ilmus alles eelmise aasta veebruaris. Kuigi ka konsoolipublik ei võtnud mängu vastu just avasüli, siis arvutimängurite seas on “Dynasty Warriorsil” läinud ikka masendavalt halvasti.

Steami arvustusi lugedes saab selgeks, et paljude arvates ei ole mäng lihtsalt hästi arvutile ümber tõstetud. Probleeme on kõigega, alustades nupusätetest ja lõpetades kõikvõimalike tehniliste probleemidega.

Asi on ikka päris halb. Üks kasutaja mainib lausa, et sai mängu kätte tasuta, kuid kahetseb ikka selle allalaadimist. Seda sloganit ei taha enda mängu karbil näha ükski arendaja.

9. Game Tycoon 1.5

Arvestades asjaolu, et “Game Tycoon 1.5” paneb mängija mänguarendaja rolli, siis on rohkem kui natukene irooniline, et tegu näib olevat täiesti kohutava videomänguga.

Esiteks, Saksa stuudio poolt loodud “Game Tycoon 1.5” on nii halvasti optimiseeritud, et ingliskeelse mängu “lõppversioonis” oli ikka veel saksakeelset teksti. Teiseks, kui mäng ilmus, ei tulnud sellega kaasa käivitamiseks vajalikku faili. Mäng, milles peab looma mänge, ei läinud tööle, sest selle mängu loojad ei osanud mänge luua.

Üks arvustaja avaldab soovi minna ajas tagasi, et tal oleks veel võimalik “Game Tycoon 1.5” peale kulutatud raha tagasi saada. See ütleb vast kõik, mida selle mängu kohta teadma peame.

8. The District

Lisaks sellele, et “The District” on äärmiselt tühi ja katkine ellujäämismäng, on see valmis tehtud ka teise videomängu vahenditega.

Steami arvustajate sõnul ei ole “The District” midagi muud, kui Unity mootorit kasutades valmis tehtud mäng nimega “Decayed State”. Väidetavalt ostsid “The Districti” arendajad Unity poest ära “Decayed State’i” vahendid, mõtlesid mängule välja uue nime ja said läbi mingi ime selle ka Steami müügile.

Ühesõnaga, tegu on pettusega, et teiste tehtud töö pealt raha teenida. Ja üldse mitte väga hea pettusega.

Kosmiliselt kohutav.Foto: kuvatõmmis

7. Kinetic Void

“Kinetic Void” on kosmosemäng, mis lubab hiiglaslikku universumit ja võimalust oma kosmoselaeva enda ärenägemise järgi üles ehitada. Paraku ei ole Steami arvustuste kumbki nendest lubadustest täidetud.

Tegu on lõpetamata mänguga, mis ei tee põhimõtteliselt mitte ühtegi asja, mis on arendajate poolt välja lubatud. Tundub, et ühel hetkel mängu kallal töö lihtsalt lõpetati, kuid miskipärast on “Kinetic Void” jätkuvalt Steami müügile jäänud. 19,99 eurose hinnasildiga ei ole tegu ka kõige odavama mänguga, eriti selle seisukorda arvestades.

“See prügihunnik ei jõudnud kunagi kuskile, just nagu arendajad, kes selle mängu lõid,” kirjutab üks arvustaja. Karm, aga tõenäoliselt tõsi.

6. GASP

Steami arvustuste sektsiooni punaste pöialde meres hakkab mulle silma ka üksik sinine “GASPi” soovitav kämmal. “Nii halb, et seda lihtsalt peab mängima,” on arvustaja selgituseks kirjutanud. No okei, selge siis.

“GASP” on (arendajate sõnul) eksperimentaalne teos, kus mängija kehastab oma tiimist võõral planeedil lahku sattunud astronauti, kes peab kaaslaste juurde naasma. Tee peal kohtab ta erinevaid ilmastikuefekte, meteoorisadusid ja, nagu näib, siis ka mõõtmatutes kogustes igavust.

Arvustuste kohaselt ei juhtu mängus mitte midagi. Sa lihtsalt kõnnid edasi ja loodad, et midagi juhtub. Vahel sajab alla mõni meteoriit, aga see ei muuda väga midagi. Kui hapnik otsa saab, et juhtu ka mitte midagi. “GASP” on igav, tühi ja katki.

Sellest mängust Double Fine väga sageli ei räägi. Huvitav küll miks?Foto: kuvatõmmis

5. Spacebase DF-9

On kummaline näha, et stuudio, mis on loonud klassikud nagu “Grim Fandango” ja Psychonauts” on maha saanud ka mänguga, mis on halvimatest halvimate edetabelis tõusnud nii kõrgele kohale.

Aga ometi nii on. “Spacebase DF-9” on Double Fine’i loodud poolik ja katkine mäng, mis on mingil müstilisel põhjusel müüki jõudnud ja mida pole veel müstilisematel põhjustel veel Steamist eemaldatud. Väidetavalt said arendajad mängu luues aru, et neil ei ole toese lõpetamiseks raha, kuid poolik mäng otsustai siiski müüki paisata.

Double Fine on välja lasknud ka palju paremaid mänge, nii et keskendume parem nendele. Loodame, et “Psychonauts 2” kukub paremini välja.

4. Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

“Command & Conquer” oli kunagi üks armastatumaid mänguseeriaid, kuid ühe Steami arvustaja sõnul piisas “Tiberian Twilightist”, et sellele kõigele vesi peale tõmmata.
Esiteks ei meeldi mängijatele muudatused. “Command & Conquer” seeria tekitab paljudes nostalgiat ja “Tiberian Twilighti” uuendused ei meeldinud paljudele absoluutselt. Veel tundub, et see mäng lihtsalt ei tööta väga hästi. Serveritega on keeruline ühendust saada ning probleeme on ka üksuste kontrollimise, graafika ja muu tehnilise praagiga.

Kes teab, ehk suudab see uus mobiilimäng “Command & Conqueri” nime mudast välja tirida. Või siis pigem mitte…

3. Uriel’s Chasm

On keeruline aru saada, kelle jaoks “Uriel’s Chasm” on loodud. Siin on korraga töös mitu erinevat teemat, mis omavahel väga hästi kokku ei sobi.

Ühest küljest on “Uriel’s Chasm” religioosne mäng. Peategelane on nunn, kes peab uurima, miks Maa orbiidil asuv klooster on äkitselt kaduma läinud. Kuid teisalt, samal ajal kui sina mängid, kommenteerivad iga su liigutust kaks mänguarvustajaid kehastavat neiut. Vahel mäng lihtsalt katkeb, tüdrukud ilmuvad ekraanile ja hakakvad lobisema.

Tundub, et ka Steami arvustajad ei ole päris täpselt pihta saanud, millega on tegu. Paljudele ei lähe peale ka mängu kristlik sõnum, mida mängijale väidetavalt üsna agressiivselt peale surutakse. Kindel on see, et Steamis “Uriel’s Chasmil” palju fänne ei ole.

Põnevust kui palju!Foto: kuvatõmmis

2. Airport Simulator 2014

Raske öelda, miks on just 2014 lennujaamafännidele nii valusalt meelde jäänud. Peale “Airport Simulator 2014” muid lennumänge me Steami kõntsakihist ei leia.

Tasub meeles pidada, et “Airport Simulator 2014” ei ole lennusimulaator, vaid just lennujaamasimulaator. Mängija tegeleb lennukitega ainult siis, kui nad on maa peal. Ja tuleb välja, et see on kuratlikult igav.

Ainus asi, mida mängus tegema peab, on erinevate abisõidukitega lennuki juurde ja siis sealt ära sõitma. Too pagasiauto garaažist ära, vii kotid-kohvrid ära ja sõida autoga garaaži tagasi. Nüüd tee sama sisepesumasinaga. Ja siis välispesumasinaga. Ja treppidega. Igav, lihtsalt igav.

1. Flatout 3

Pika ajalooga “Flatouti” seeria kolmas osa näis esialgu nagu kindel hitt. Eelmised osad olid hästi vastu võetud ja kui keeruline on ikka täppi panna mänguga, kus autod üksteist ribadeks sammivad? Tuleb välja, et ikka väga pagana raske.

2011. aastal ilmunud “Flatout 3” oli poolik mäng. Tehnilist praaki oli lausa hämmastavalt palju ja varasemalt seeriat iseloomustanud ägedalt purunevad autod olid asendatud ebaloogilise ja halva väljanägemisega süsteemiga. Nii arvustajad kui ka mängijad tampisid “Flatouti” sügavale mutta.

Hoolimata sellest, et “Flatout 4” võeti vastu palju paremini, ei ole seeria suutnud kunagise au ja kuulsuse juurde naasta. “Flatout 3” see-eest on Steami kasutajate arvustuste põhjal platvormi kõige halvem videomäng.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.