Mängud

Epic Gamesi juht: Steami võitmiseks on vaja eksklusiivmänge, häid hindu ja kasumi jagamist arendajatega

"Fortnite'i" kodustuudiol on piisavalt raha, et eksklusiivsuslepingute eest maksta. Foto: Gameslaught

Epic Gamesi juht Tim Sweeney räägib MCVle antud intervjuus, et Steami suguse turuliidri seljatamiseks ei piisa pelgalt Epic Games Store’ile uute funtsioonide lisamisest. Keskenduma peab mainekatele eksklusiividele, hinnapoliitikale ja kasumi mängustuudiotega jagamisele.

“Fortnite’i” arendaja Epic Gamesi detsembris loodud mängupoodi Epic Games Store’i on sageli süüdistatud baasfunktsioonide puudumises. Näiteks lisati poele otsingufunktsioon alles hiljuti. Kuigi Sweeney arvates on kliendimugavus Epic Games Store’is tema jaoks oluline, siis Steamiga konkureerimiseks peab tema arvates esialgu keskenduma muule.

“Turuliidri seljatamiseks ei piisa uuendustest, mis pakuvad kliendile marginaalselt rohkem funtsioone või marginaalselt paremat installeerimiskogemust,” selgitab Sweeney. “Need lahingud võidetakse mänguvalikuga, hinnapoliitikaga ja kasumi jagamisega.”

“Fortnite’i” ärimudel on osutunud ülitulusaks ja seda on hakatud mängutööstuses laiemalt rakendama.Foto: Medium

Sellegipoolest lubab Sweeney, et Epic Games Store areneb tulevikus märgatavalt ning 2019. aasta vältel muutub poekeskkond senisest mitmekesisemaks.

Veel arvab Sweeney, et videomängutööstuse äriline pool muutub järgmise viie aasta jooksul rohkem kui möödunud kümne aasta vältel. Epic Games ise on olnud mitmete hoogu koguvate muutuste propageerija: erinevalt Steamist, mis teenib tehingu pealt kasu 30%, võtab Epic vahelt 12%, ja “Fortnite’i” Battle Passide ning kosmeetiliste uuenduste müügi ümber üles ehitatud ärimudel on hakanud mängutööstuses kulutulena levima. Epic Gamesi jaoks on see vaieldamatult olnud ülimalt tulus.

“Vanad müügimudelid lagunevad ja kõige suuremad edulood on tempokalt arenevad mängud, nagu näitek “Fortnite” ja “Apex Legends”,” selgitab Sweeney. “Kõik vanemad ärimudelid on vaja lähitulevikus üle vaadata.”

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.