Mängud

Erinevalt järgmisest Xboxist ilmub PlayStation 5 koos eksklusiivsete mängudega

PlayStation jätkab ka tulevikus eksklusiivsete mängudega.Foto: USGamer

Mõne päeva eest avaldas Microsofti mängudivisjoni juht, et aasta lõpus ilmuv Xbox Series X läheb järgmisele konsooligeneratsioonile vastu ootamatu sammuga – uue Xboxi ilmudes ei ole sellele saadaval ühtegi eksklusiivset mängu. Sony plaanib liikuda aga teises suunas.

Mängusaidi Kotaku ajakirjanik Jason Schreier, kes on varem lekitanud korrektset infot mitmete mängutööstuse projektide kohta, mainis hiljuti, et talle on juba teada mitu mängu, mille Sony plaanib välja tuua eksklusiivselt PlayStation 5 peale.

“Ma olen kuulnud mitmetest mängudest, mis ilmuvad samal ajal kui PlayStation 5,” selgitab Schreier Koraku Splitscreen taskuhäälingus. “Ma ei räägi nendest veel, kuid tean, et need mängud ilmuvad ainult PlayStation 5 peale.”

Microsofti mängudivisjoni juht Matt Booty avaldas hiljuti, et Xbox Series X-i peale ei ilmu aasta-paar pärast konsooli müüki jõudmist ühtegi eksklusiivset mängu. Kõik uued mängud töötavad ka Xbox One’i ning võib-olla ka arvuti peal.

Schreier rääkis muuseas ka mängudest, mis võivad uue PlayStationi ja Xboxi ilmudes jõuda mõlemale konsoolile. Tema arvates on üks potentsiaalne kandidaat järgmine “Assassin’s Creed”, mille tegevus toimub kuulu järgi viikingite ajastul Põhja-Euroopas.

Hetkel on PlayStation 5 peale ametlikult välja kuulutatud kolm mängu – uus “Gran Turismo”, sellel aastal ilmuv fantaasia rollimäng “Godfall” ja “Sõrmuste isanda” maailmas aset leidev “Lord of the Rings: Gollum”, mis ilmub 2021. aastal.

Kui soovid PlayStation 5 kohta rohkem teada, siis oleme kogu teadaoleva info põhjal Sony uuest konsoolist teinud põhjaliku ülevaate.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.