Mängud

Ettevaatust jõulukinke valides: “Fortnite’i” teemaline PlayStation 4 ei ole oma hinda väärt

"Fortnite'i" Playsstation 4 mängukonsool, mis pole enda hinda väärt.

Maailma populaarseima videomängu “Fortnite’i” teemaline PlayStation 4 mängukonsool, mida ka Eestis müüakse, ei ole oma hinda väärt ja vanemad ei peaks seda saabuval detsembril laste jõulukinginimekirja lisama.

Fortnite’i teemaline Xbox One on küll olemas, aga seda Eestis ei müüda.

Näiteks Euronicsis on hetkel saadaval kaks erinevat PlayStation 4 mängukonsooli komplekti, mõlemad hinnaga 349,99 eurot. Mõlemad sisaldavad identseid konsoole, kuid PlayStation 4 “Fortnite’i” versiooni ostjad saavad siiski sama rahasumma eest vähem.

Mida pakutakse?

Esimese konsoolikomplekti näol on tegu 500 GB kõvakettaga mängumasinaga, millega tuleb kaasa “Fortnite’is” lunastatav vautšer. See vautšer kannab “Fortnite’is” mängija kontole virtuaalset raha ehk 500 v-bucki ja annab ligipääsu ühele kosmeetilisele uuendusele, millega on mängus võimalik oma tegelase välimust muuta.

Mida see kõik maakeeli tähendab? “Fortnite Battle Royale” on tasuta saadaval olev mäng, mille arendajad teenivad kasumit mängusisese valuuta v-buckide müügiga. V-buckide eest saavad mängijad soetada oma karakterile kosmeetilisi lisasid, näiteks uusi kostüüme ja liigutusi.

Kõige odavam virtuaalvaluuta pakk maksab mängus 9,99 eurot, mis ostab mängijale 1000 v-bucki. Seega komplektiga kaasa tuleva 500 v-bucki väärtus jääb umbes 5 euro juurde.

Teine PlayStation 4 mängukonsool, mida Euronicsist soetada saab, on samuti 500 GB kettaruumiga, kuid sellega tuleb kaasa kolm videomängu: “Grand Turismo Sport”, Uncharted 4: Among Thieves” ja “Ratchet & Clank”.

“Fortnite’i” komplektiga lisandub konsoolile seega kõigest 5 euro väärtuses tooteid. See moodustab kogu komplekti hinnast kõigest 1,43%.

Kuidas on lood teise komplektiga?

Teine Euronicsis müügil olev PlayStation 4 komplekt tuleb kolme videomänguga. Nendeks on “Gran Turismo Sport”, “Uncharted 4: A Thieves End” ja “Ratchet & Clank”.

Võidusõidumäng “Gran Turismo Sport” on hetkel Euronicsis müügil 39,99 euroga. Olemas on ka lastesõbralik seiklusmäng “Ratchet & Clank”, mille eest küsitakse 19,99 eurot. Indianajonesilikku seiklusmängu “Uncharted 4: A Thieve’s End” hetkel Euronicsi tootevalikus ei ole, kuid Soome PlayStationi poes on mängu hinnaks märgitud 19,95 eurot. Kuna kohaliku veebipoe puudumise tõttu ostavad paljud eestlased mänge just läbi põhjanaabrite, siis lähtume hetkel sealsest hinnast.

Seega, konsooliga kaasa tulevate toodete koondhind on antud komplekti puhul 79,93 eurot. Komplekti koguväärtusest moodustab see 22,84%. Lisaks tasub mainida, et kõik kolm komplektiga kaasa antavat videomängu on PlayStationi eksklusiivmängud, seega muudel platvormidel ei ole neid mängida võimalik.

Mida sellest kõigest arvata?

Kuigi mõlemad komplektid maksavad sama palju, siis “Fortnite’i” teemalise PlayStationi ostjad saavad oma raha eest vähem kraami. Kaasa tuleb üks visuaalne lisa, mis on küll eksklusiivne, kuid jätab tõenäoliselt suurema osa kingiotsijaid külmaks.

5 euro väärtuses antakse kaasa ka mängusisest raha, mille eest saab “Fortnite’i” poest osta ühe odavasse hinnaklassi kuuluva toote. Lisaks sellele on “Fortnite” tasuta saadaval kõigil konsoolidel, arvutil ja nutiseadmetel ning mängu tarbeks konsooli soetada vajalik ei ole.

Kolme mängu hõlmava komplekti puhul on konsooliga kaasa tulevate lisatoodete väärtus kordades suurem, küündides 79,93 euroni. Komplektis sisalduvad mängud on ka mitmekülgsemad – olemas on võidusõidumäng, lastesõbralik platvormer ja Sony parimate teoste hulka kuuluv seiklusmäng.

Erinevalt kõikjal saadaval olevast “Fortnite’ist” saab neid mänge mängida ainult Sony konsoolil, seega antud teoste proovimiseks on PlayStationi olemasolu kindlasti vajalik.

“Fortnite’i” konsoolikomplekt pakub kordades vähem lisaväärtust kui selle alternatiiv. Kui on võetud plaani jõuluhooajal PlayStation 4 soetada, siis valige kolme mängu sisaldav komplekt. Ka sellega kaasa tuleval konsoolil saab rahumeeli tasuta “Fortnite’i” mängida.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.