Mängud

Ettevaatust: levib pahavara, mis varastab “CS:GO” ja “Apex Legendsi” mängijate isiklikke andmeid

Sohiprogrammide alla tirijad peaksid olema ettevaatlikud.Foto: kuvatõmmis

Küberturvafirma Sophose raportist selgub, et kurjategijad kasutavad “CS:GO” ja “Apex Legendsi” sohiprogrammidesse peidetud pahavara, et varastada mängijate isiklikke andmeid. Pahavara on levitatud alates veebruaris ja ohvreid on igas maailma nurgas.

Mängijate andmete varastamiseks kasutatakse pahavara nimega Baldr, mis on peidetud “Apex Legendsi” ja “CS:GO” sohiprogrammide sisse. Varguse ohvriks langevad seega eelkõige need mängijad, kes soovisid konkurentide ees ebaausate vahenditega eelist saavutada ja tirivad alla programme nimega “CSGO Aimbot+Wallhack” and “Apex Legends New Cheat 0.2.1.”

Koos sohiprogrammiga arvutisse alla laetud Baldr oli ülimalt efektiivne kasutaja isiklike andmete tuvastamises ja varastele edastamises. Kurjategijad saavad kätte näiteks krediitkaartide detailid ning Amazoni, PayPali, Battle.neti, Steami ja Epic Games Store’i sisselogimisinfo. Varastatud info müüakse hiljem tumeveebis maha.

Pahavara on jõudnud kõigisse maailma nurkadesse. Sophos jälgis lähemalt 500-600 vargusjuhtumit, millest valdav osa leidis aset USA-s, Venemaal, Indoneesias ja Brasiilias. Nii kaugele on aidanud pahavaral levida täiesti legaalsed reklaamid – mängude sohiprogramme promotakse YouTube’is, kuid ka Discordis ja Twitchis.

Sophose raportist selgub, et pahavara populaarsuse haripunkt saavutati mais ja viimasel ajal on vargusjuhtumid vähenenud. Küll aga pannakse mängijatele südamele, et Baldr ei ole veel kuskile kadunud ja inimeste isiklikke andmeid varastatakse ja müüakse jätkuvalt. Seega peaks olema sohiprogrammide alla tirimisel väga ettevaatlik.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.