Mängud

Fallout 76: Tuumatalvevõlumaal on asjad kapitaalselt korrast ära

Fallout 76 vastuvõtt meenutab tõepoolest tuumakatastroofi. Foto: Bethesda Game Studios

Rubriiki toetab

14. novembril ilmunud netipõhise rollimängu “Fallout 76” avapauk on olnud üsna nukker. Kuigi tegu on aasta ühe oodatuima videomänguga, paistab “Fallout 76” hetkel silma kohutava hulga tehnilise praagi ja mängu lõhkuvate vigadega.

Mängustuudio Bethesda arendatavate “Fallouti” mängude tegevus leiab aset fiktsionaalses tulevikus, kus USA ja Hiina vahel on toimunud tuumasõda, mille vähesed ellujäänud elavad üle maa-alustes tuumavarjendites. Mängude keskmes ongi need üksikud ellujääjad, kelle seikluseid mängijaid radioaktiivsel tühermaal läbi elavad.

Kui varasemad “Fallouti” mängud on loodud üksi mängimiseks, siis “Fallout 76” on seeria esimene netipõhine teos, kus koos sinuga jooksevad kaardil ringi teised reaalsed mängijad kõigist maailma nurkadest.

Fännid suhtusid “Fallouti” netimängu skeptiliselt juba siis, kui see suvel välja kuulutati ja tundub, et kahtlustel oli ka alust, kuna “Fallout 76” on kujunenud kõige halvemini arvustatud “Fallouti” mänguks läbi aegade.

Arvustuste hindeid koondava veebikeskkonna Metacriticu andmetel jääb PlayStation 4 ja Xbox One konsoolidel ning arvutil saadaval oleva “Fallout 76” arvustuste keskmine hinne 49 ja 51 punkti vahele sajast. Mängijate antud hinded on veelgi madalamad, jäädes 2,4 ja 2,9 punkti vahele kümnest. “Fallout 76” on seega Bethesda kõige halvemini vastuvõetud mäng viimase 12 aasta jooksul.

Nii mängijatele kui arvustajatele on silma jäänud kummastaval hulgal kõiksugu tehnilist praaki. Kohati on tegu üsna lihtsakoeliste graafiliste vigadega, kuid on esinenud ka tõsisemaid rikkeid, mis takistavad mängijatel “Fallout 76” läbimist. Tragikoomilise läbilõike mängu mitmekülgsetest vigadest annab allolev video.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.