Mängud

“Fornite’is” toimunud kontsert on läbi aegade kõige populaarsem muusikaüritus üldse

Suurim mäng maailmas sai maha suurima kontserdiga eales.Foto: Epic Games

Maailma populaarseimas videomängus “Fortnite” korraldadti nädalavahetusel DJ Marshmello kontsert, mida jälgis korraga enam kui 10 miljonit huvilist.

See teeb Marshmello “Fortnite’i” konsterti ajaloo kõige suurema kaasaelajate arvuga muusikaürituseks. Guinnessi rekordite raamatus hoiab veel praegu suurima osalejate arvuga kontserdi kohta Rod Stewarti 1993. aastal Rio de Janeiros toimunud uusaastašõu. Seal oli kohal “kõigest” 3,5 miljonit inimest.

Pärast kontserti uuriti Marshmellolt, kas ta esines laivis või oli kontsert ette salvestatud. Artisti sõnul esines ta tõepoolest ise, kuid tal endal ei ole aimugi, kuidas see teoks sai. Marshmello sõnul mõtles mängu arendustiim välja, kuidas kõik tehniliselt toimima peaks ja kui oli aeg “lavale minna”, oli kõik valmis.

Marshmello kontsert kestis kokku umbes 10 minutit ja sel ajal ei olnud mängijatel võimalik üksteist tulistada. Nii soovis “Fortnite’i” arendav stuudi Epic Games luua olukorra, kus kõik saavad rahus muusikat nautida.

Neile õnnetutele, kes kohale ei jõudnud – Marshmello kontsert on YouTube’is järelvaadatav.

Eelmisel aastal tõi “Fortnite” arendajatele sisse nii palju raha, et kasumit otsustati kasutada uue mängupoe avamiseks. Juba on suudetud ka Steamist mitmeid suuri mänge enda hõlma alla meelitada.

Lisaks, kui oled jäänud “Fortnite’is” jänni uusimate ülesannete lahendamisega, siis saame Sind ka sellega aidata.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.