Mängud

“Fortnite” tõestas just julge PR-trikiga, et väärib maailma populaarseima mängu tiitlit

"Fortnite'i" 10. hooaeg lõppes korraliku pauguga.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Eile sai ülimalt suurejoonelise lõpu “Fortnite’i” 10. hooaeg, millele elas erinevate voogedastusplatvormide vahendusel kaasa üle 6 miljoni inimese. Vaatajatele pakuti korralikku sõud, mis päädis ootamatult julge käiguga.

E-spordi ajakirjaniku Rod Breslau sõnul jälgis “Fortnite’is” toimuvat YouTube’i vahendusel üle 4,5 miljoni inimese, Twitchi kaudu elas kaasa veel 1,5 miljonit fänni ja Twitteri vahendusel jälgis toimuvat umbes miljon inimest. Huvilisi oli nii palju, et mitmete platvormide töös esines tõsiseid tõrkeid.

Kuid tegelik inimeste arv, kes eile õhtul “Fortnite’i” jälgisid, on tõenäoliselt palju suurem. Ülal mainitud numbrid käivad striimimise kohta, kuid ei võta arvesse seda röögatut hulka, kes mängus sees toimuvale kaasa elas. Ka see number tõuseb eeldatavasti miljonitesse.

Kõigile neile miljonitele vaatajatele pakuti sõud, mis päädis julge PR-trikiga, milleks on võimeline ainult “Fortnite’i” kaliibriga mäng. Kogu mängu kaart kadus musta auku ja lakkas olemast. Sõna otseses mõttes – “Fortnite’i”, maailma populaarseimat mängu, ei ole hetkel võimalik mängida ja seda mitte tehniliste vigade tõttu, vaid arendaja valikul. See käik nõuab julgust ja enesekindlust.

Kogu asja teeb efektsemaks see, et “Fortnite’i” näilise kadumisega on kaasa läinud ka mängu sotsiaalmeediakontod. Facebookis, Twitteris ja Instagramis näidatakse mängu ametlikel kontodel striimi mustast august, mida näevad need, kes üritavad praegu “Fortnite’i” mängida.

Mõistagi ei ole “Fortnite” tegelikult kuskile kadunud. Hiljuti lekkis Itaalia App Store’i kaudu info uhiuuest kaardist ning selle valguses on vana maailma kadumine isegi loogiline. Nüüd jääb üle ainult oodata ja vaadata, mis edasi saab.

Kui tahad ise näha, mis “Fortnite’is” eile õhtul täpsemalt juhtus, siis viska pilk peale sellele videole:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.