Mängud

“Fortnite’i” arendaja ostis ülipopulaarse “Rocket League’i”. Mida see Steami kasutajatele tähendab?

"Rocket League'i" tulevikus on veel palju ebakindlat. Foto: wccftech

“Fortnite’i” arendaja Epic Games ostis äsja röögatult populaarse autojalkamängu “Rocket League’i” kodustuudio Psyonixi. Tundub, et aasta lõpus saab “Rocket League’i” osta vaid Epic Games Store’ist, kuid pärast seda jätkatakse mängu “toetamist” ka Steamis.

Sellest saab välja lugeda, et 2019. aasta lõpus on “Rocket League’i” uus ja ametlik kodu Epic Games Store. Jääb mulje, et Steamis mängu omavad kasutajad saavad selle keskkonna kaudu alla laadida näiteks vajalikke uuendusi, kuid kõik tulevased ostud tuleb teha Epicu poe vahendusel.

Siiski, Epic Gamesilt tulevad sõnumid on olnud üsna ebamäärased. Mõnda aega pärast “Rocket League’i” kodustuudio ostust teatamist täpsustas Epic, et veel ei ole võetud vastu otsust mängu Steamist müügilt eemaldada. Väidetakse, et “Rocket League” jääb Steami müügile ja edasistest plaanidest antakse teada lähiajal.

Eksklusiivsete mängude kokkuostmine on üks põhilisi meetodeid, millega Epic Games üritab Steamiga konkureerida. “Rocket League’i” omandamine on senistest Epicu sammudest üks kõige julgemaid ja mastaapsemaid. Mängul on üle 57 miljoni kasutaja ja aktiivne e-spordi stseen, mis Epic Gameslie kindlasti huvi pakub.

Hiljuti saime aimu, kui röögatuid summasid on Epic Games valmis maksma eksklusiivsete mängude eest. Võttes arvesse “Rocket League’i” populaarust, siis võib arvata, et Epic pidi käima välja arvestatava rahasumma, et Psyonixit enda hõlma alla meelitada.

Aeg näitab, mis “Rocket League’ist” lõplikult saab. Ehk ootab Epic Games Steami vastust enda ultimaatumile, enne kui võetakse vastu otsus “Rocket League” Steamist lõplikult eemaldada.

Mina kahtlustan, et mäng kaob Steamist müügilt, kuid seda keskkonda saab jätkuvalt kasutada “Rocket League’i” käivitamiseks ja uuendamiseks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.