Mängud

“Fortnite’i” looja saab “hiiglasliku panuse eest mängutööstusesse” väga maineka auhinna

Professionaalsed "Fortnite'i" mängijad soovivad mängu tuleviku osas suuremal määral kaasa rääkida.Foto: Epic Games

“Fortnite’i” kodustuudio Epic Games pärjatakse mängutööstuse innovaatilise arendamise eest prestiiže BAFTA eriauhinnaga.

“Meil on väga hea meel anda tänavune BAFTA eriauhind Epic Gamesile,” väitis BAFTA mängukomitee juhataja Jo Twist. “Kuna Epic Games on kaasa aidanud mitmete kollektiivide loomingulisele arengule, kellest paljud on ka omakorda BAFTA võitnud, siis on kohane tunnustada Epicu saavutust selle auhinnaga. Epic Games on mängutööstuse juhtivaid stuudioid ning nende mõjus innovatsioonile ei saa kahelda.”

Kuigi viimasel ajal tuntakse Epic Gamesi eelkõige läbi ülipopulaarse Battle Royale mängu “Fortnite’i”, siis tegelikult on stuudio loonud ka muid märgilise tähtsusega asju. Epic on arendanud näiteks ühe kuulsaima tulistamismängude seeria eales, “Gears of Wari”, ja mängumootori Unreal Engine, mida on viimase paari aastakümne jooksul laialdaselt kasutatud.

Erinevalt tavapärastest BAFTA autasudest antakse eriauhinda välja ebakorrapäraselt, et markeerida suuremahulisemaid ja pikaajalisemaid saavutusi. Varasemalt on BAFTA eriauhinna mängude kategoorias võitnud näiteks häälnäitleja Nolan North, “Minecrafti” looja Markus “Notch” Persson, ja Sam Houser ning Leslie Benzies Rockstar Gamesist.

Epic Games saab eriauhinna kätte tänavusel E3 mängumessil, mis toimub juunis. Autasu võtab vastu firma juht Tim Sweeney.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.